منوی سایت
مروری بر گذشته

شیوه‌های شکنجه در زندان‌های سعودی + عکس

شیوه‌های شکنجه در زندان‌های سعودی + عکس

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیرة العربیة، فعالان حقوق بشر عربستانی در پایگاه توئیتر عکسی از شکنجه زندانیان عربستانی منتشر کرده و در توضیح آن نوشتند: «تصویری که مشاهده می‌کنید، متعلق به شکنجه زندانیان گوانتانامو یا ابوغریب نیست، بلکه مربوط به شکنجه زندانیان در زندان‌های آل سعود است.

در ادامه این گزارش آمده است: همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، مردی از دو پایش آویزان شده و دستانش هم به میله‌ای که دو پایش در آن زنجیر است، بسته شده است.

حال آنکه تصویر نشان می‌دهد، سجاده‌ای بر روی زمین است که این تاکید می‌کند، این زندانی بلافاصله بعد از ادای نماز مورد شکنجه قرار گرفته است.

بسیاری از سازمان‌های حقوق بشری بارها رژیم سعودی را به دلیل نقض حقوق بشر در زندان‌هایش محکوم کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر اشاره کرد که چندی پیش در بیانیه‌ای از شکنجه زندانیان عربستانی و وارد آمدن آسیب‌های جسمی به آنها اظهار نگرانی و اعلام کرد که شکنجه‌های صورت گرفته در زندان‌های رژیم سعودی در مواردی به معلول شدن زندانیان انجامیده است.

شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر در بیانیه خود به «محمد طاهر الشمیمی» (17 ساله) از ساکنان العوامیه در شرق عربستان اشاره می‌کند که بر اثر شکنجه‌های زندانبانان رژیم سعودی قدرت تکلم خود را از دست داده است.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network