بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

زمان قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث

زمان قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث

زمان قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث,اخبار

تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای گازوئیل سوز فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای خردادماه قطع می شود.


سهمیه سوخت چه خودروهایی قطع می شود؟

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای گازوئیل سوز فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای خردادماه قطع می شود.

عباس کاظمی اظهار کرد: هز زمان که وزارت راه و شهرسازی همه خودروها را به «جی پی سی» (سامانه موقعیت یاب جهانی) متصل کند، مبنای محاسبه سهمیه گازوییل خودروهای باری و مسافری از بارنامه به پیمایش تغییر داده خواهد شد و در حجم دریافت سوخت بازنگری می شود.

وی همچنین از تخصیص نیافتن سهمیه گازوئیل به خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای خردادماه امسال خبر داد و گفت: براساس مذاکراتی که با شرکتهای بیمه و بیمه مرکزی انجام شده است، تخصیص سهمیه سوخت خودروهای گازوئیل سوز فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای خردادماه قطع می شود و در صورتی که در زمان تعیین شده مالکان خودروها بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکنند، سهمیه سوخت این خودروها قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: پس از اجرای طرح عرضه گازوییل بر اساس بارنامه و پیمایش، میانگین مصرف گازوئیل در بخش حمل و نقل به کمتر از 50 میلیون لیتر در روز رسیده است.

کاظمی با بیان این که در طول چند ماه گذشته تاکنون میانگین مصرف روزانه گازوییل در بخش حمل و نقل به حدود 42 تا 43 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است، تاکید کرد: با اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش، مصرف گازوئیل کشور در این حوزه حدود هفت تا 7.5 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

وی با بیان این که پیش بینی می شود با حذف سهمیه سوخت خودروهای گازوییل سوز فاقد بیمه شخص ثالث روزانه حدود ٢ میلیون لیتر دیگر صرفه جویی داشته باشیم، گفت: بر این اساس از قابلیتهای مختلف سامانه هوشمند سوخت برای مدیریت مصرف گازوییل استفاده می کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: پیش بینی می شود در صورت اجرای این طرح سهمیه گازوییل حدود 100 هزار دستگاه خودروی سنگین گازوییل سوز فاقد بیمه شخص ثالث حذف شود.

کاظمی با بیان این که سامانه هوشمند سوخت برای عرضه گازوییل سهمیه ای حفظ می شود، گفت: اکنون قیمت گازوئیل با لیتری سه هزار ریال عرضه می شود که در نظر داریم تا زمان اصلاح و واقعی سازی قیمت گازوئیل این سامانه را حفظ کنیم زیرا معتقدیم اگر سامانه هوشمند سوخت وجود نداشته باشد کاهش مصرف گازوییل محقق نمی شود.

از رمان اجرای این طرح تاکنون حدود ٧٩٠ هزار کارت سوخت برای خودروهای گازوییل سوز صادر شده و در مجموع ٩ گروه خودرویی سهمیه گازوییل دریافت می کنند که شامل ۶ گروه باری و سه گروه مسافربر می شوند.

شایان یادآوری است که طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش از ابتدای پارسال آغاز شده که بر اساس آن ٧٠٠ هزار خودرو گازوییل سوز، سوخت مورد نیاز خود را به صورت سهمیه بندی دریافت می کنند، از زمان اجرای این طرح تاکنون مصرف گازوییل نسبت به دوره مشابه پارسال حدود ١۵,۵ درصد کاهش یافته است.

اکنون تدابیر ویژه ای برای جلوگیری از قاچاق سوخت در جایگاههای عرضه سوخت در مناطق مرزی انجام می شود که براساس سیاست توزیع منطقه ای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، عرضه سوخت در مناطق مرزی به شکل ضریبی خاص انجام می شد؛ اما براساس سیاست جدید به منظور جلوگیری از قاچاق ٢ پارامتر جدید در این مناطق مرزی در نظر گرفته شده است که براساس پارامترهای جدید، محدودیتهایی برای حق برداشت در یک بازه زمانی برای مثال هشت ساعت و نیز در ٢۴ ساعت در نظر گرفته شده است تا از این طریق امکان قاچاق کاهش یابد.

زمان قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث,اخبار

براساس گزارش وزارت نفت، همه ناوگان باری زیر ١٠ تن در یک طبقه کارت سوخت قرار گرفته اند و سهمیه یکسانی دارند، به طور مثال وانت بارهای گازوییلی اکنون زیر ٣,۵ تن سهمیه ای معادل کامیونهای ١٠ تن دریافت می کنند.

بر اساس این مقرر شده است ناوگان باری زیر ١٠ تن به سه زیر کلاس جدید طبقه بندی شوند که شامل ناوگان زیر ٣,۵ تن، ناوگان باری ٣.۵ تا ۶ تن و ناوگان باری ۶ تا ١٠ تن که سهمیه ها نیز متناسب با گروه بندی جدید اصلاح می شود، به عنوان نمونه یک مینی بوس مسافری ١٩ نفره روزانه ۶٠ لیتر و مینی بوسهای ٢١ نفره ، ٣٠٠ لیتر روزانه سوخت گازوییل دریافت می کنند که در طبقه بندی جدید این معضل اصلاح خواهد شد.

مبنای این تصمیم گیری مصوبه های سالهای گذشته دولت بوده که در آن تصریح شده است خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نمی توانند از سوخت سهمیه ای استفاده کنند، همچنین افزون بر بر مصوب های دولت، نمایندگان مجلس نیز در قانون بیمه شخص ثالث که به تازگی مصوب شد، ستاد مدیریت سوخت را مکلف کردند تا از صدور کارت سوخت برای خودروهای فاقد بیمه ثالث جلوگیری کند.

بر اساس گزارش های موجود، بخشی از خودروهایی که سوخت قاچاق می کنند، به این صورت است که خودرو متوقف بوده و فعالیتی ندارد و از طریق اجاره کارت سوخت و ارسال به مناطق مرزی، کسب درآمد نامشروع می کنند؛ از این رو خودروها انگیزه و ضرورتی برای بیمه کردن خودرو ندارند؛ زیرا به هیچ وجه ترددی انجام نمی دهند بنابراین طبق قانون، خودروی فاقد بیمه اجازه تردد ندارد و هیچگونه خدماتی نیز به آن تعلق نمی گیرد.

برنامه ریزیها و اقدامهای کارشناسی برای اجرای این طرح از حدود یک سال پیش آغاز و اطلاعات خودروهایی که بیمه شخص ثالث ندارند با همکاری بیمه مرکزی و نیروی انتظامی احصا و به ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت اعلام شد و ستاد نیز با هماهنگی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، سهمیه سوخت آنها را حداکثر تا ٢ ماه آینده قطع خواهد کرد.

براساس آمارها، حدود ۵٠ هزار خودروی سنگین شناسایی شده که در سال ٩۴ فاقد بیمه شخص ثالث بوده اند که احتیاجی به سوزاندن کارت سوخت آنها با اجرای طرح وجود ندارد زیرا در بخش نفت گاز، سیستم تخصیص سوخت به صورت برخط (آنلاین) است، بنابراین نیازی به ابطال کارت سوخت نیست و این کار به صورت سیستمی و نرم افزاری انجام می شود. بدیهی است پس از بیمه کردن خودرو، با برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته، سهمیه آنها بار دیگر برقرار خواهد شد.

زمان قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث

منبع : ایسنا / پلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ابزار وبلاگ
بلاگرز
دانلود نرم افزار
دانلود نرم افزار
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
بک لینک
بک لینک
سامانه پیامک
سامانه پیامک
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
تور ترکیه
تور ترکیه
قاب گوشی
قاب گوشی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
سئو ارزن
سئو ارزن
طراحی سایت ارزان
طراحی سایت ارزان
خرید هاست ارزان
خرید هاست ارزان
اخبار روز
اخبار روز
دانلود آهنگ جدید
نبض ترانه
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
خرید بک لینک
مشاوره حقوقی
ثبت شرکت
ثبت شرکت
مبلمان سام اکسون
مبلمان سام اکسون
خرید کریو
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن