منوی سایت
مروری بر گذشته

روش های نگهداری گل های آپارتمانی

روش و نگهداری گل ها و گیاهان آپارتمانی کار آسانی نیست و اکثر مردم گمان می کنند که موفقیت در این کار به استعداد خاصی نیاز دارد. درحالی که با رعایت نکاتی ساده و دانستن دلایل خراب شدن گل ها و گیاهان آپارتمانی می توان محل سکونت خود را به انواع گیاهان آپارتمانی زیبایی بخشید و از آرامش و زیبایی حاصل از آن لذت برد، گیاهان آپارتمانی سر زنده و شاداب در فضای داخلی خانه نیازمند مراقبت زیادی هستند که در این مطلب چند مورد از آن را برای شما شرح می دهیم.

خاک مناسب

دقت کنید خاک باغچه یا خاک برگی که شما از جنگل می آورید پر از حشره و بیماری است و برای داخل آپارتمان مناسب نیست، بهترین ترکیب خاک برای خاک گیاهان آپارتمانی شامل یک قسمت ماسه و دو قسمت خاک برگ یا پیت موس است، ولی برای قلمه زدن یا تکثیر از ترکیب دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک برگ یا پیت موس استفاده می‌ شود که بهتر است از گلخانه ها تهیه شوند، دقت کنید تا وقتی که که گیاه شما رشد دارد و در یک گلدان سرحال است گلدان را تعویض نکنید، اشتباه بسیاری این است که بی مورد گلدان گل را تعویض می کنند.

هوای مورد نیاز

تعویض هوای درون اتاق با بازگذاشتن پنجره‌ها و ورود هوای تازه سبب می‌شود که اکسیژن کافی و مورد نیاز به گیاه رسیده و ساقه گیاهان قوی‌تر شده و در مقابل بیماری‌ها مقاومت بیشتری یابند. همچنین با این کار گاز نشتی از اجاق گاز و چراغ‌های گازی دیواری و دیگر آلودگی‌های هوا از اتاق خارج می‌شوند.اما توجه داشته باشید باید گیاه را از وزش مستقیم باد که به سرعت و مستقیماً به گیاه می‌وزد، مانند باد کولر حفظ کنید. همچنین زمانی که دمای بیرون اتاق از درون آن کمتر است از باز نمودن پنجره ای که گیاهان در آنجا قرار دارند  برای ورود هوای تازه خودداری کنید چون برای گیاهان زیان‌آور است.

نور

نور مورد نیاز گیاهان آپارتمانی نور غیر مستقیم می‌باشد باید بدانید در تاریکی هیچ گیاهی رشد نمی‌کند،دیوار به رنگ روشن باعث رشد بهتر گیاهان می‌شود ،معمولا نور مستقیم آفتاب برای گیاهان آپارتمانی، مخصوصاً برگ‌های تازه جوانه‌زده ضرر دارد و نباید نور آفتاب مستقیم از پشت شیشه پنجره به آنها بتابد. بهتر است نور از پرده کرکره نیمه‌باز و یا پرده توری عبور کرده و به اصطلاح فیلتر شده باشد.اگر مشاهده کردید  که گیاه در ساعات گرم روز بین ساعات ده تا چهار بعد از ظهر حالت پژمردگی پیدا کرده و برگ‌ها اول به زردی و سپس به رنگ قهوه‌ای تغییر پیدا کرده حتما از نور زیاد رنج می‌برند. آنها را از پنجره دور کنید یا در اواسط روز پرده‌ها را بکشید.

 

 

 

 

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network