منوی سایت
مروری بر گذشته

روش های نگهداری و مراقبت گل ها در فصل پاییز و زمستان

زمستان فصل استراحت و خواب بسیاری از گیاهان و آماده شدن برای شکوفایی در فصل بهار است، این امری طبیعی است، که در شرایط عادی ( غیر گلخانه ای ) در فصل زمستان گل ها رشد چندانی ندارند، و برگهایشان می ریزند، یا گاهی خشک می شوند، اما نکته مهم این است که ما برای فصل بهار گل های زیبای خود را داشته باشیم.

بعضی از گل ها مانند شمعدانی تا حدودی در مقابل سرما مقاوم هستند،  اما باید آنها را از هوای سرد محفوظ داریم، گوشه های حیاط یا زیر درختان می تواند جای مناسبی برای نگهداری این قبیل گیاهان می باشد، گل هایی مثل حسن یوسف در سرمای شدید خشک می شوند، و باید در جایی مناسب نگهداری شوند، این گل ها را باید داخل منزل نگهداری کنید، توجه داشته باشید، که در این دوره ممکن است، از جذابیت برگ های حسن یوسف کم شود، اما نگران نباشید، با آمدن فصل بهار و منتقل کردن گلدان به محیط مناسب دوباره مثل روز اول می شود.

کاکتوس ها را در زمستان زیاد آبیاری نکنید، و آن ها را از باران زیاد محفوظ بدارید، مرطوب بودن زیاد خاک گلدان کاکتوس ها در زمستان سبب پوسیدگی و از بین رفتن کاکتوس می شود.

نکته های مهم برای نگهداری گل ها در فصل پاییز و زمستان:

در اواخر زمستان از هرس کردن گل های خود بپرهیزید.

گلدان های خود را زیاد آبیاری نکنید، این امر سبب پوسیده و از بین رفتن گیاه می شود.

در فصل سرما کاشت و تعویض گلدان و یا خاک گلدان را انجام ندهید.

توجه داشته باشید، که گلدان ها زیاد نزدیک بخاری نباشند،  هوای گرم و نزدیک بودن به بخاری برای بعضی از گل های آپارتمانی خطرناک است.

در هنگام یخبندان مراقب باشید، که آب میان ساقه ها و برگ های گیاه جمع نشود.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network