منوی سایت
مروری بر گذشته

روش های رفع پف صورت با مواد طبیعی در خانه

در این مقاله شما را با چند روش طبیعی برای رفع پف صورت در خانه آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

استفاده از یخ

برای رفع پف صورت، دو یا سه تکه یخ را در آب انداخته و سپس یک تکه پارچه را در آن فرو ببرید، پارچه را برای چند دقیقه روی صورت پف کرده قرار دهید، افرادی که صورت آنها زیاد پف می کند، به ویژه بعد از خواب، بهتر است صبح به محض بیدار شدن صورت خود را با آب سرد شست و شو دهند.

 

ماساژ دادن

برای رفع پف صورت، با یک مرطوب کننده، مانند روغن زیتون و یا هر روغن ماساژ دیگری صورت خود را چرب کنید، سپس صورت خود را به آرامی با انگشت ها ماساژ دهید، ماساژ را از پیشانی شروع کرده و به سمت پایین صورت ادامه دهید، این ماساژ، به علت هل دادن آب اضافی در سلول های پوست به غدد لنفاوی گردن و بالای سینه، پف صورت را برطرف می کند.

 

استفاده از خیار و آبلیمو

چند قطعه خیار بردارید، خیارها را در آبلیمو، برای پوست چرب و در شیر برای پوست خشک قرار دهید، و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید، سپس تکه های خیار را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت خود گذاشته، و بعد با آب سرد پوست صورت خود را بشویید، این کار از قرمزی و پف صورت کم می کند.

 

استفاده از قهوه

برای رفع پف صورت، 2 قاشق سوپ خوری قهوه آسیاب شده را با 2 قاشق سوپ خوری پودر کاکائو، 1 قاشق سوپ خوری عسل و 3 قاشق سوپ خوری شیر و یا ماست ترکیب کنید، این ترکیب را روی صورت خود مالیده و پس از 15 الی 20 دقیقه پوست خود را بشویید، استفاده از این ماسک 1 یا 2 بار در هفته کافی به نظر می رسد.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network