منوی سایت
مروری بر گذشته

روش هایی برای رفع بوی دود از روی پارچه، لباس و وسایل خانه

معمولا بوی دود برای اکثر افراد ناخوشایند است، و به این دلیل است، که بوی دود به پارچه ها نفوذ می کند، و حتی پس از شست و شوی پارچه نیز از بین نمی رود، اما نگران نباشید، در این مقاله شما را با چند روش برای از بین بردن بوی دود از روی پارچه، لباس و وسایل خانه آشنا خواهیم کرد.

رفع بوی دود با آب و جوش شیرین

برای از بین بردن بوی دود از روی لباس یا پارچه ظرفی را با آب گرم پر کنید، و  یک فنجان جوش شیرین به آن اضافه کنید، سپس آب و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید، و لباس یا پارچه دود گرفته را در آن قرار داده و اجازه دهید، به مدت 1 ساعت در این ترکیب باشد، پس از 1 ساعت لباس را از ترکیب آب وجوش شیرین خارج کرده و آبکشی نمایید.

 

رفع بوی دود با آب و سرکه 

برای از بین بردن بوی دود از روی لباس یا پارچه ظرفی را با آب گرم پر کنید، و یک فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید، سپس آب و سرکه را با با هم مخلوط کنید، و لباس دود گرفته را در آن قرار داده و اجازه دهید، لباس به مدت 1 ساعت در این ترکیب باشد، پس از 1 ساعت لباس را از ترکیب آب و سرکه خارج کرده و آبکشی نمایید.

 

رفع بوی دود با جوش شیرین

برای از بین از بین بردن بوی دود از روی پرده، پتو و غیره، پارچه دود گرفته را در یک کیسه پلاستیکی بزرگ بگذارید، سپس1 فنجان جوش شیرین داخل کیسه پلاستیکی بریزید، و کیسه را به طور کامل ببندید، و تکان دهید تا جوش شیرین همه جای کیسه پخش شود، و کیسه را یک شب کنار بگذارید، و سپس پارچه را از آن خارج کنید.

 

رفع بوی دود با اسپری لیمو

برای ازبین بردن بوی دود از روی مبل و صندلی، کوسن، تشک و غیره که نمی توان آن ها را شست،  2 فنجان عصاره نارون کوهی را داخل ظرفی ریخته و سپس 20 قطره اسانس لیمو به آن اضافه کنید، این دو ماده را کامل با هم ترکیب کنید و روی پارچه دود گرفته اسپری نمایید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network