بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

دیابت؛ شیرین اما تلخ!

دیابت؛ شیرین اما تلخ!

شاید بارها با افرادی مواجه شده باشید که میگویند بیماری قند دارند.اما آیا شیرینی ها موجب بیماری میشوند؟


جواب مثبت است چرا که دیابت یا همان بیماری قند در ارتباط با عدم کنترل استفاده از مواد قندی است.البته مواد قندی یا دارای گلوکز فقط منحصر به مواد شیرین مزه نمی شود چرا که مواد غذایی که دارای قند های پیچیده تر همانند نشاسته هستند ایجاد مزه ی شیرینی در دهان ما نمی کنند ولی برای دیابتی ها از خود قند هم خطرناک ترند.از جمله ی این اقلام غذایی می توان به غلات و شکرهای مصنوعی اشاره کرد.

دیابت به دو نوع وجود دارد که نوع اول آن موروثی بوده و اصطلاحا وابسته به انسولین گفته می شود که ممکن است در هر سنی اتفاق بی افتد.این بیماری منحصرا زمینه ی ژنتیکی دارد و به اصطلاح در شجره نامه ی ژنتیکی فرد مشاهده می شود.

در این نوع خاص از دیابت فرد در طول عمر خود باید مقادیر خاصی انسولین به بدن خود تزریق کند.چرا که این انسولین است که قند را در اختیار بدن قرار می دهد و اگر در بدن نباشد فرد جایگاهی برای دریافت قند در خون ندارد و مسلما همه ی قند خود را از دست خواهد داد.

ولی دیابت نوع دوم به دنبال کم تحرکی و مصرف بیش از حد مواد قندی با قندهای ساده و پیچیده اتفاق می افتد.البته زمینه ی ژنتیکی هم می تواند در آن دخیل باشد.این نوع دیابت در سنین بین 30 تا 50 سالگی بیشتر شایع است.

این نوع دیابت به انسولین نیازی ندارد و فرد میتواند با کنترل وعده های غذایی و عمل به توصیه های پزشک خود دیابت خود را کنترل کند.

دیابت؛ شیرین اما تلخ!لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن