بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

دو برابر شدن تعداد تروریست های استرالیایی داعش

دو برابر شدن تعداد تروریست های استرالیایی داعش

دو برابر شدن تعداد تروریست های استرالیایی داعش,اخبار داعش

دو برابر شدن تعداد تروریست های استرالیایی داعش

وزیر خارجه استرالیا تأکید کرد: طی سال گذشته تعداد اتباع استرالیایی که برای جنگ در عراق و سوریه به داعش پیوسته‌اند، دو برابر شده است.

دو برابر شدن تعداد تروریست های استرالیایی داعش

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، جولی بیشاپ وزیر خارجه استرالیا اواخر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در شهر نیویورک تصریح کرد: ما برآورد می‌کنیم که حدود 120 شهروند استرالیایی هم اکنون در عراق و سوریه هستند و از داعش و سایر گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: این رقم دو برابر تعداد شهروندان استرالیایی است که من 12 ماه قبل گزارش دادم.

استرالیا به‌شدت نسبت به توانایی داعش برای جذب شهروندان این کشور در سفر به عراق و سوریه ابراز نگرانی کرده است. تاکنون حداقل 20 شهروند استرالیایی عضو داعش کشته شده‌اند.

بیشاپ گفت: برآوردها نشان می‌دهد که حداقل 30هزار جنگجوی خارجی از 100 کشور جهان به تروریست‌های داعش پیوسته‌اند. تعداد آمارهای ما از سال گذشته تاکنون دو برابر شده است ولی این انتظار را ندارم که این رقم طی سال آینده نیز بار دیگر دو برابر شود.

وزیر خارجه استرالیا که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، تأکید کرد: ما به موفقیت‌هایی برای جلوگیری از سفر تروریست‌های خارجی به عراق و سوریه دست پیدا کرده‌ایم ولی هنوز نمی‌توانیم بگوییم که به‌طور کامل جلوی این روند را گرفته‌ایم.

استرالیا سطح تهدید تروریستی را از سال گذشته افزایش داده است و از آن زمان تاکنون قوانین جدیدی را در زمینه امنیت ملی اعلام و اجرا کرده است. کانبرا در این مدت پاسپورت تعدادی از افراد را لغو کرده و به آنها اجازه ترک کشور را نداده است.

همچنین ببینید

منبع : tasnimnews.comلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن