بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

دومین شکست تیم والیبال در المپیک 2016

دومین شکست تیم والیبال در المپیک 2016

دومین شکست تیم والیبال در المپیک 2016

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های المپیک 2016 به مصاف لهستان رفت و برابر این تیم شکست خورد.

 

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در المپیک 2016 ریو به مصاف شاگردان آنتیگا(Stéphane Antiga) در تیم ملی لهستان رفت و برابر این تیم 3 بر 2 شکست خوردند.

این بازی بامداد چهارشنبه در سالن ماراکانا شهر ریو برگزار شد. شاگردان لوزانو(Raúl Lozano) که در اولین بازی خود برابر آرژانتین 3 بر صفر شکست خورده بودند، تلاش کردند که باخت روز اول را جبران کنند. در این دیدار لهستانی‌ها با لباس سفید و ایران با لباس سورمه ای در زمین حاضر شدند.

تیم ملی لهستان در روز نخست این رقابت‌ها بازی دشواری نداشت و موفق شد 3 بر صفر برابر تنها نماینده آفریقا یعنی مصر به برتری برسد. این بازی با قضاوت ‘تروسی’ برزیلی و ‘ماریا’ اسپانیایی برگزار شد.

ست اول 25-17 لهستان

حمزه زرینی، شهرام محمودی، محمد موسوی، سعید معروف، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی 6 بازیکن ایران در ابتدای بازی بودند. شاگردان آنتیگا بازی را خوب آغاز کردند و موفق شدند 4 بر یک از ایران پیش بیفتند.

ایران موفق شد امتیاز های عقب افتاده را جبران کند و بازی را 6-5 کند اما باز هم توپ گیری بازیکنان ایران باعث شد لهستانی ها اختلاف امتیاز خوبی را ایجاد کنند و 10-5 از ایران پیش بیفتند.

در امتیاز 13-8 مهدوی و غفور به میدان آمدند. دفاع خوب زرینی، غفور و موسوی باعث شد اختلاف کمتر شود و بازی 13-10 شود. فرهاد قائمی امتیاز 19-12 برای توپ گیری به میدان آمد. دفاع عادل غلامی در برابر بازیکن لهستان به بیرون رفت و لهستانی‌ها به امتیاز 20 رسیدند.

سرویس خوب کوبیاک(Michał Kubiak) با دریافت نامناسب مهدی مرندی همراه شد و بازی 23-15 به نفع لهستان شد. در نهایت این ست با اسپک کارول(Karol Kłos) و با امتیاز 25-17 به نفع لهستان به پایان رسید.

ست دوم 25-23 لهستان

در ست دوم فرهاد قائمی در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت. تا امتیاز 4 هر دو تیم با تساوی پیش رفتند اما لهستان باز هم اختلاف امتیاز ایجاد کرد تا لوزانو درخواست وقت استراحت کند. تک دفاع موسوی ایران را به امتیاز 8 رساند تا اختلاف امتیاز دو تیم را کمتر کند.

باز هم دفاع خوبی موسوی بازی را در امتیاز 15 به تساوی رساند و شهرام محمودی در حالی که می‌توانست ایران را از حریف پیش بیندازد توپش به بیرون رفت. مهدوی و غفور باز هم در امتیاز 16 -16 به میدان آمدند اما سرویس مهدوی به بیرون رفت.

سرویس خوب عبادی‌پور و بیرون رفتن توپ کورک(Bartosz Kurek) باعث شد ایران برای نخستین بار در این بازی از لهستان پیش بیفتد و بازی 17-16 شود. در ست دوم شاگردان لوزانو بهتر کار کردند و تلاش کردند اختلاف امتیاز یک بین دو تیم حفظ شود.

دریافت ناقص زاتورسکی(Paweł Zatorski) باعث شد بازی 22-21 شود تا ایران همچنان به پیروزی در این ست امیدوار باشد. با این حال باز هم این لهستان بود که ست دوم را 25-23 به نفع خود به پایان رساند و بازی دو بر صفر به نفع لهستان شد.

ست سوم 25-23 ایران

در ست سوم ایران موفق شد با دو اسپک محمودی و قائمی دو بر صفر پیش بیفتد. توپ‌گیری بهتر بازیکنان ایران در ست سوم باعث شد تا این تیم 4 بر یک پیش بیفتد تا آنتیگا برای جلوگیری از افزایش اختلاف امتیاز درخواست وقت استراحت کند.

دفاع و پاس حساب شده معروف به عبادی پور بازی را 6 بر 3 به نفع ایران کرد. لهستانی‌ها در سرویس عملکرد خوبی داشتند و 5 امتیاز را از این خط به دست آوردند در حالی که ایران هیچ امتیازی را از این خط به دست نیاورده بود.

باز هم کورک ستاره تیم ملی لهستان باعث شد این تیم بازی را در امتیاز 7 به تساوی برساند. آبشار بوژک(Rafał Buszek) و بیرون رفتن توپ او با برخورد به دستان عادل غلامی امتیاز 11 را به تیم لهستان داد.

غلامی در خط سرویس موفق شد اولین امتیاز سرویس ایران را در این بازی به دست بیاورد. اشتباه کورک ایران را 15-14 پیش انداخت. مصطفی شریفات به جای عادل غلامی به میدان آمد.

دفاع کوبیاک در برابر شهرام محمودی بازی را 17-16 کرد تا لوزانو باز هم وقت استراحت بگیرد. تعویض شریفات با غلامی از سوی لوزانو به نفع ایران شد و این بازیکن موفق شد تاثیرگذار باشد و بازی تا امتیاز 20 با تساوی پیش برود. کورک در ادامه بازی خوب خود یک امتیاز سرویس را از عبادی پور گرفت.

مهدوی و غفور در امتیاز 21-21 به میدان آمدند. اسپک عبادی پور امتیاز حساس 23 را برای ایران به دست آورد تا آنتیگا وقت استراحت بگیرد. کوبیاک اسپک خود را به بیرون از زمین زد تا امتیاز 25 برای ایران به دست بیاید و ست سوم 25-23 به نفع ایران به پایان برسد. این اولین ست برد ایران در المپیک بود.

ست چهارم 25-20 ایران

در ست سوم هم بازیکنان ایران از همان ابتدا خوب کار کردند هرچند باز هم لهستان با تکیه بر توانایی‌های کورک و اشتباه‌های بازیکنان ایران نه تنها امتیازها را جبران کردند بلکه 7 بر 6 هم پیش افتادند.

کوبیاک بدون دفاع توپ خود را در زمین ایران خواباند و بازی 9-8 شد. در خط دفاع دو تیم عملکرد مساوی داشتند و هر کدام 8 امتیاز را از این خط کسب کردند. دفاع فرهاد قائمی در برابر کوبیاک اختلاف امتیاز را به عدد یک رساند و بازی 15-14 به نفع لهستان شد.

با اشتباه کارول و اسپک عبادی پور بازی 19-18 شد و محمد موسوی باز هم در دفاع موفق ظاهر شد و کورک را دفاع کرد تا دو تیم به تساوی 19-19 برسند. آنتیگا بعد از دست دادن سه امتیاز پیاپی تیمش درخواست وقت استراحت کرد.

داور برزیلی این بازی یک کارت زرد را به موسوی داد. دفاع عبادی پور ایران را یک امتیاز پیش انداخت و در ادامه سرویس خوب قائمی مستقیم تبدیل به امتیاز شد تا ایران 21-19 پیش بیفتد و بازی در آستانه در تساوی در ست ها باشد.

سرویس‌های خوب عادل غلامی باعث شد ایران به روند امتیازگیری خود در این بازی ادامه بدهد و با نتیجه 25-20 به برتری برسد. اشتباه کارول امتیاز آخر را نصیب ایران کرد. ایران از امتیاز 19-16 موفق شد 9 امتیاز را کسب کند و لهستان تنها یک امتیاز گرفت.

 ست پنجم 16-18 لهستان

در ست پنجم هم شاگردان لوزانو بهتر از حریف کار کردند و موسوی که نقش مهمی در برگرداندن ایران به بازی داشت بازی را 4-3 به نفع ایران کرد. بازیکنان ایران در دفاع روی تور عملکرد خوبی برابر لهستان داشتند و 12 امتیاز را از این خط کسب کردند.

باز هم دفاع روی تور موسوی باعث شد ایران 8-7 پیش بیفتد. در ست پنجم بازیکنان ایران به خوبی کورک را مهار کردند. بازی خوب قائمی ادامه داشت و ایران 9 بر 8 پیش افتاد. مهدوی و غفور به جای محمودی و معروف به میدان آمدند.

اشتباه کورک باعث شد ایران به امتیاز 10 برسد و کونارسکی(Dawid Konarski) به جای او به میدان آمد. غلامی برای زدن سرویس در امتیاز 11-11 به میدان آمد اما باز هم لهستانی‌ها با اسپک کونارسکی 12-11 رسیدند.

اشتباه بینیک(Mateusz Bieniek) امتیاز 13 را به ایران داد تا شاگردان لوزانو یک امتیاز پیش بیفتند و آنتیگا وقت استراحت بگیرد. در پایان این ست با نتیجه  18 بر 16 به نفع  لهستان به پایان رسید و لهستان سه بر دو برابر ایران به برتری رسید.

حمزه زرینی، شهرام محمودی و نوید مشجری در پایان این بازی با کورک درگیری داشتند و بحثی میان این بازیکنان صورت گرفت.

همچنین ببینید:لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن