منوی سایت
مروری بر گذشته

دست زدن به ماهی قرمز برای کودکان ضرر دارد

با نزدیک شدن به سال نو بازار خرید ماهی قرمز هم داغ می شود، اما باید بدانید این ماهی های خوشگل نوعی ویروس دارند که اگر کودکان در معرض آن قرار بگیرند دچار بیماری های عفونی می شوند، به همین دلیل مراقب کودکانتان باشید، تا آلودگی های این ماهی قرمز و خطرناک وارد بدنشان نشوند.
بیماری‌هایی وجود دارند که بین انسان و آبزیان مشترک است و کسانی که بدون دستکش به ماهی‌های قرمز یا آکواریوم دست می‌زنند، امکان دارد میکروب‌هایی که روی بدن ماهی است، به انسان انتقال پیدا کند.
توجه داشته باشید که همیشه بعد از هر بار دست زدن به ماهیان زینتی، دست‌هایتان را با آب و صابون خوب بشویید و از دست‌زدن به چشم، پوست و دهان خودداری کنید.
در فضله آبزیان مخصوصا ماهی ها عامل بیماری زایی به نام سالمونلا وجود دارد، که این عامل بیماری زا با ورود به بدن موجب ایجاد بیماری تیفوئید و سایر بیماریهای دستگاه گوارش در کودکان می شود.
کودکان با دست زدن به ماهی ها ممکن است دچار اسهال و استفراق شده و تب کنند و معمولا والدین متوجه نمی شوند که عامل این بیماری ماهی قرمز است.
بازی و دست زدن بچه ها به ماهی قرمز می تواند آنها را در معرض بیماری قرار دهد وبه همین دلیل توصیه می شود والدین کودکان خود را از تنگ ماهی دور نگه دارند تا کودکان دچار بیماری نشوند.
لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network