بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

دستگیری 10 داعشی در ترکیه

دستگیری 10 داعشی در ترکیه

دستگیری 10 داعشی در ترکیه,اخبار داعش

اخبار داعش

پلیس ترکیه سحرگاه دوشنبه در آنکارا، در عملیات ضربتی 10 نفر را که گفته شده در تامین پیکار جو و برقراری رابطه با مناطق درگیری داعش در سوریه فعالیت داشتند، دستگیر کرد.


خبرگزاری آناتولی با کد فوری این خبر را منتشر کرد ولی به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

این خبرگزاری به نقل از منابع پلیس گزارش داده است افراد دستگیر شده در تامین پیکارجویان جدید برای داعش فعالیت داشتند. این افراد همچنین در ارتباط با مناطق درگیری داعش در سوریه بوده اند.
پلیس آنکارا مرداد ماه گذشته طی عملیاتی در منطقه ای که مقبره حاجی بایرام ولی قرار دارد و یکی از مراکز فرهنگی و دینی مهم در این شهر بشمار می رود 15 داعشی را در این شهر دستگیر کرده بود.

گفته می شد که منطقه حاجی بایرام علاوه بر اینکه مرکزی برای سازماندهی جذب نیرو و اعزام تروریست های خارجی به عراق و سوریه است، یکی از مراکز مهم مدیریت رسانه اجتماعی داعش در ترکیه نیز می باشد که با این عملیات بخش مهمی از آن از هم پاشیده است.

منطقه حاجی بایرام آنکارا از سالهای 90 میلادی به صورت یکی از مراکز عمده سلفی ها و گروههای تروریستی می باشد و داوطلبان از مناطقی چون چچن در روسیه، افغانستان، بوسنی و کوزو و در سالهای اخیر با هماهنگی به عراق و سوریه اعزام می شدند.

ترکیه به دنبال حملات انتحاری در اجتماع حزب کردی دمکراتیک خلق ها در دیاربکر فقط چند روز مانده به انتخابات 17 خرداد ماه گذشته و حمله انتحاری تیر ماه گذشته در سوروچ واقع در نزدیکی مرز ترکیه با سوریه که طی آن 32 نفر کشته و 104 نفر زخمی شدند و به ویژه بعداز عملیات انتحاری آبان ماه گذشته در آنکارا که طی آن 104 نفر کشته و نزدیک به 300 تن زخمی شدند و عملیات انتحاری ماه گذشته در میدان سلطان احمد استانبول، با 10 کشته و 15 زخمی، عملیات خود علیه حفره های خوابیده و بیدار داعش در سراسر ترکیه را افزوده است.
مقامات ترکیه اعلام کرده اند که همه این عملیات انتحاری کار داعش بوده است.

همچنین ببینید

منبع : ایرنا / پ



لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن