بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

دستمزد کارگران چقدر باشد منصفانه است؟

دستمزد کارگران چقدر باشد منصفانه است؟

دستمزد کارگران چقدر باشد منصفانه است؟,دستمرد کارگران

جهانی‌ها -> اخبار

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار در صحبت های خود علاوه بر دستمزد کارگران از سه مطالبه مهم حق مسکن مسکوت مانده کارگران، پس نگرفتن اصلاحیه قانون کار و ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی گفت.

دستمزد کارگران چقدر باشد بهتر است؟

بررسی های جدید و بحث هایی که در مورد دستمزد کارگران مطرح می شود به کجا خواهد رسید ؟ عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار از نمایندگان تشکل های کارگری خواست تا زمانی که وزیر کار موضع خود را در قبال سه مطالبه مهم حق مسکن مسکوت مانده کارگران، پس نگرفتن اصلاحیه قانون کار و ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی روشن نکرده در جلسات دستمزد شرکت نکنند.

داوود امیری اظهار کرد:وزیر کار به ما قول داد که حق مسکن کارگران را افزایش می دهد اما دو سال است که حق مسکن 20 هزار تومانی به تصویب شورای عالی کار می رسد و هیات دولت حتی نیم نگاهی به آن نینداخته است.

وی ادامه داد:ما از وزیر کار می خواهیم که تکلیف اصلاحیه قانون کار به جا مانده از دولت قبل را مشخص و اعلام کند که چرا لایحه ای که در آن از کارگران نظرخواهی نشده همچنان در مجلس مانده است.

رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی با بیان اینکه جامعه کارگری از تلاش وزارت بهداشت برای ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی ناراضی است، تصریح کرد:این ادغام شرعا و قانونا اشکال دارد و وزیر کار باید به عدم الحاق بیمه درمان تامین اجتماعی تا قبل از پیامدهای زیانبار آن خاتمه دهد و کارگران را از نگرانی درآورد.

وی حل نشدن مطالبات اساسی کارگران را از ضعف تشکلهای کارگری دانست و گفت:متاسفانه تشکل های قوی و منسجمی که بتوانند مدافع حقوق و مطالبات جامعه کارگری باشند وجود ندارد و با این وضع کارگران همچنان اندر خم گرفتن مطالباتشان خواهند بود.

امیری در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه ماده 41 قانون کار نحوه تعیین مزد را به صراحت مشخص کرده است، گفت:اگر شورای عالی کار خلاف این ماده عمل کند قانون را زیر پا گذاشته است.

وی گفت:بند دو ماده 41 اشاره به سبد معیشت خانوار کارگری دارد از مسئولان می خواهیم پاسخ بدهند که دستمزد کارگران چقدر شود تا پاسخگوی نیازهای معیشتی یک خانوار چهار نفره باشد؟

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار آخرین رقم سبد هزینه خانوارهای کارگری بر اساس گزارش مرکز آمار را در کلان شهرها 3 میلیون و 200 هزار تومان و در شهرهای کوچک 2 میلیون و 800 هزار تومان اعلام کرد و گفت:رقم مزدی که اکنون کارگران می گیرند تنها آنها را زنده نگه می دارد و در چنین شرایطی کارگران دیگر به شعار محوری سازمان جهانی کار یعنی کار شایسته نمی توانند جامه عمل بپوشانند.

دستمزد کارگران چقدر باشد منصفانه است؟

منبع : ایسنا / پلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

یک پاسخ به “دستمزد کارگران چقدر باشد منصفانه است؟”

  1. ازاده گفت:

    سلام و خسته نباشید می خواستم در مورد حقوق کارگران بگم که امیدوارم ممسئولین توجه ویژه ای به این قشر داشته باشند چرا که حقوقی که میگیرند خیلی کم تر از زحمتی است که می کشند. ممنون از مما و توجهتون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن