منوی سایت
مروری بر گذشته

دانلود تقویم سال 1394 با مناسبت‌ها

دانلود تقویم سال 1394 با مناسبت‌ها

دانلود تقویم سال 1394 با مناسبت‌ها,دانلود تقویم 94

تقویم رسمی سال 1394، با استخراج و تنظیم شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و مناسبت‌های مصوب شورای فرهنگ عمومی را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید:

گاهشماری ترکی که از راه نوشته های ترکی اویغوری به جهان اسلام شناسانده شد ، از یادگارهای ترکان باستان و دستاورد تلاش این مردم تیز هوش در شناخت جهان و پدیده های پیرامون خود بوده است.

در گاهشماری بابلی هر سال دوازده ماه داشت. در گاهشماری ترکی هر دوازده سال ، یک چرخه و دوره (سیکل ) را پدید می آورد. در میان ترکان هر سالی از این دوازده سال بنام یک حیوان نامگذاری شده بود.

با نگاهی گذرا به سنگ نوشته های ترکی باستان که در کناره های رود یئنی سئی و رود اورخون پیدا شده ، روشن می شود که پیشینه ی گاهشماری ترکی به پیش از اسلام باز می گردد.

برخی از زبان شناسان در سطر دوازدهم سنگ نبشته ی اونگین واژه ی ” لوی ییل ” را ” کوی ییل ” (سال گوسفند ) که برابر سال 70 ه. / 689 م. بوده ، نیز خوانده اند. در کتاب دیوان لغات الترک بجای واژه ی ” کوی ییل ” ، واژه ی ” قوی ییلی ” (قویون ایلی ) بکار رفته است.

 

این فایل PDF بود و برای اجرای آن باید حتمآ نرم افزار adobe reader را نصب کنید تا فایل خوانده شود. جهت دانلود Adobe Redader روی خودش کلمه کلیک کنید تا دانلود شود.در پست های جدید حتما تقویم را بصورت والپیپر برای دستکتاپ آماده خواهیک کرد که شما دانلود کنید.امیدواریم این پست برای شما مفید باشد.

دانلود با لینک مستقیم

همچنین ببینید

منبع : bahmanara.com

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network