منوی سایت
مروری بر گذشته

خوراکی هایی که برای سلامت دندان ها ضرر دارند را بشناسید

سلامت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است و برای جلوگیری از آسیب دیدن دندان ها باید از خوردن خوراکی‌هایی که برای دندان مضر است صرفه نظر کنید.

میوه های خشک

دندان‌پزشکان معتقدند که میوه‌های خشک برای دندان ضرر دارند، میوه‌های خشک به غیر از این که غلظت بالایی از قندها را دارند، بلکه بسیار چسبناک هستند و خیلی راحت به دندان‌های آسیا می‌چسبند و باعث شکل‌گیری حفره‌های دندانی می‌شوند.

تخمه‌
اگر  سلامتی دندان‌هایتان برایتان مهم است،  تخمه خوردن را از برنامه خودتان حذف کنید، به این علت که بسیاری از تخمه‌ها باید با استفاده از دندان‌های جلویی باز شوند،در همین حین لبه‌های تیز این دندان‌ها به‌ راحتی آسیب می‌بینند.

جویدن یخ 
یکی از بدترین عادت‌های غذایی که آسیب شدیدی به دندان‌ها می‌رساند، جویدن یخ است. یخ‌ها بیش از حد برای مینای دندان‌ها ضرر دارند و فشار شدیدی را به دندان‌ها وارد می‌کنند. جویدن یخ حتی می‌تواند به شکستن بخشی از دندان منجر شود.

نوشیدنی‌های انرژی‌زا
نوشیدنی‌های انرژی‌زا بسیار اسیدی هستند، و میزان ترکیبات قندی نیز در آن‌ها زیاد است. دندان‌پزشکان می‌گویند که مصرف بی‌رویه نوشیدنی‌های انرژی‌زا که اکثر جوانان به آن علاقه دارند، پوسیدگی‌های دندانی را در میان آنان گسترش داده است.

نوشیدنی‌های گرم و شیرین 
تماس مداوم دندان‌ها با ترکیبات شیر و قند، آن هم برای مدت بیشتر از یک ساعت، قابلیت‌های بزاق دهان برای مقابله با قندها و اسیدهای تولیدشده به وسیله باکتری‌ها را ضعیف می‌کند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network