بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

خودسوزی پناهجوی ایرانی در بازداشتگاه استرالیا

خودسوزی پناهجوی ایرانی در بازداشتگاه استرالیا

خودسوزی پناهجوی ایرانی در بازداشتگاه استرالیا,اخبار

یک پناهجوی ایرانی در یک مرکز اقامتی در نائورو به دلیل شرایط سخت و بد زندگی اقدام به خودسوزی کرد.حال این پناهجوی ایرانی که به نام امید شناخته می شود ومتاهل است، وخیم اعلام شده است.

خودسوزی یک پناهجوی ایرانی در نائورو

یک رسانه استرالیایی روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد: یک مهاجر غیرقانونی ایرانی در بازداشتگاه استرالیا در کشور جزیره ای نائورو پس از خستگی ناشی از این مهاجرت، خود را در مقابل نمایندگان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به آتش کشید.

پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا تایید کرد که این جوان 23 ساله ایرانی دچار سوختگی هایی شده و نسبت به خودآزاری پناهجویان و مهاجران غیرقانونی به عنوان یک اقدام اعتراضی سیاسی هشدار داد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، حال این پناهجوی ایرانی که به نام امید شناخته می شود ومتاهل است، وخیم اعلام شده است.

دولت های استرالیا و نائورو به تازگی اقدام به خودکشی و خودآزاری بازداشت شدگان در نائورو را “اعتراضی سیاسی” توصیف کردند.

بر اساس این گزارش، یک مهاجر ایرانی دیگر فروردین ماه گذشته در دادگاه جمهوری نائورو در اقیانوس آرام به اتهام تلاش برای خودکشی به پرداخت 200 دلار جریمه و 12 ماه انجام خدمات اجتماعی محکوم شد.

مقامات نائورو ابراز امیدواری کرده بودند این رای بتواند از تکرار موارد خودکشی در میان پناهجویان و مهاجران غیرقانونی که نتوانسته اند براساس سیاست های سختگیرانه استرالیا به این کشور راه یابند و راهی بازداشتگاه های مانوس در گینه نو و یا نائورو شده اند جلوگیری کند اما خودسوزی این مهاجر نشان داد این حکم بی تاثیر بوده است.

ویدئوی پخش شده از لحظه خودسوزی امید نشان می دهد که وی پیش از روشن کردن آتش فریاد زده که در اعتراض به وضعیت سخت و بد معیشت در آن جا دست به این کار می زند و این که این اقدام نشان می دهد چقدر آن ها از شرایط شان خسته شده اند.

نائورو یک کشور جزیره ای با 10 هزا نفر جمعیت و 21 کیلومتر مربع در نزدیکی استرالیا است. بسیاری از مهاجران که با قایق به صورت غیرقانونی عازم استرالیا می شوند براساس قرارداد کانبرا در بازداشتگاه نائورو نگهداری می شوند.

فیلم این حادثه نشان می دهد که مرد ایرانی 23 ساله با آغشته کردن خود به یک مایع، در مکانی ایستاده و فریاد می زند. سپس شعله های آتش توسط یک گروه از مردم خاموش می شود اما سوختگی های وسیعی در سراسر بدن و سر او وجود دارد.

به نوشته گاردین، وی به بیمارستان جمهوری نائورو منتقل شده اما قرار است برای معالجه بیش تر به استرالیا انتقال یابد.

پیتر داتون ضمن هم دردی با همسر این جوان ایرانی گفت: این شرایط بسیار مایه تاسف است و امیدوارم همه کمک های پزشکی به این فرد ارائه شود.

گفته می شود یک حرکت اعتراضی طولانی طی 39 روز گذشته در بازداشتگاه نائورو صورت گرفته و از دیدار برخی معترضان با نمایندگان سازمان ملل نیز جلوگیری شده است.

هم چنین دو زن پناهجوی ایرانی از روز یک شنبه تاکنون در نائورو ناپدید شده اند و احتمال غرق شدن آن ها وجود دارد.

دولت استرالیا تلاش می کند مهاجران غیرقانونی را به اجبار به کشور خود بازگرداند یا به کشور سوم منتقل کند اما ایران تاکید دارد این افراد به طور قانونی کشور را ترک کرده اند و بازگشت آن ها نیز باید داوطلبانه و به میل و اراده افراد مهاجر و پناهجو باشد.

براساس آمار شبکه خبری ای.بی.سی استرالیا، بیش از سه هزار ایرانی منتظر رسیدگی به پرونده پناهجویی خود در استرالیا هستند و بیش از یک پنجم کسانی که در بازداشتگاه های مهاجران غیرقانونی این کشور به سر می برند، ایرانی هستند.

دولت نائورو تاکنون هیچ ابراز تاسف یا هم دردی نسبت به این ماجرا نکرده و این اولین باری نیست که شرایط بسیار بد بازداشتگاه ها در این کشور مورد انتقاد قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، در عین حال پاپوا گینه نو که یکی دیگر از بازداشتگاه پناهجویان استرالیا است، روز سه شنبه اعلام کرد با توجه به رای اخیر دیوان عالی این کشور مبنی بر غیرقانونی بودن مراکز بازداشت پناهجویان استرالیایی در گینه نو، قصد دارد این بازداشتگاه ها را تعطیل کند.

در حال حاضر بیش از 800 پناهجو در گینه نو به سر می برند.

این در حالی است که پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا ضمن دفاع از سیاست کشورش برای برخورد جدی با پناهجویان گفت که دولت استرالیا همچنان معتقد است این پناهجویان باید به بازداشتگاه های در مناطق ساحلی فرستاده شوند.

منبع : ایسنا / پلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ابزار وبلاگ
بلاگرز
دانلود نرم افزار
دانلود نرم افزار
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید ایرانی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
بک لینک
بک لینک
سامانه پیامک
سامانه پیامک
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
تور ترکیه
تور ترکیه
قاب گوشی
قاب گوشی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
سئو ارزن
سئو ارزن
طراحی سایت ارزان
طراحی سایت ارزان
خرید هاست ارزان
خرید هاست ارزان
اخبار روز
اخبار روز
دانلود آهنگ جدید
نبض ترانه
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
آهنگ
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
خرید بک لینک
مشاوره حقوقی
ثبت شرکت
ثبت شرکت
مبلمان سام اکسون
مبلمان سام اکسون
خرید کریو
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن