بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

جزئیات جدید معافیت مشمولان غایب

جزئیات جدید معافیت مشمولان غایب

جزئیات جدید معافیت مشمولان غایب,معافیت مشمولان خدمت,جهانی‌ها

جزئیات جدید معافیت مشمولان غایب

بعد از پیشنهادات سازمان مدیریت و برنامه ریزی در بودجه 1395 مشمولان غایب بازهم با تبصره ای جدید معافیت می گیرند. جزئیات دریافت کارت معافیت مشمولان غایب از خدمت سربازی بستگی به شرایطی دارد.

جزئیات جدید معافیت مشمولان غایب

شرایط و جزئیات جدید معافیت مشمولان غایب

مشمولان غایب خدمت سربازی با لایحه و تبصره ای جدید می توانند معاف شوند.

بعد از در نظر گرفتن شرایط معافیت برای مشمولان غایب خدمت سربازی در سال جاری، بودجه نویسان شرایط تازه ای برای سال آینده نیز تعیین کردند که البته جزئیات آن هنوز مشخص نیست.

در پیشنهادات سازمان مدیریت و برنامه ریزی در لایحه بودجه 1395 مشمولان دارای غیبت باز هم دارای تبصره شدند.

در حالی هیات دولت در روز گذشته، جلسه خود را به بررسی لایحه بودجه سال 1395 اختصاص داد که اعضای کابینه با معافیت کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت موافقت کردند.

تصویب این تبصره در شرایطی انجام شده که هنوز جزئیاتی از آن منتشر نشده است، اما تا ظرف یک ماه پیش رو و ارائه لایحه بودجه به مجلس تمامی سازوکارهای آن مشخص خواهد شد.

این در حالی است که در قانون بودجه سال جاری نیز تبصره (17) به این بخش اختصاص داشت و دولت با تقسیم بندی مشمولان دارای غیب شرایط معافیت آنها را اعلام کرده بود.

طبق بند «ط» تبصره(17) قانون بودجه سال جاری به دولت اجازه داده شده بود که کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از هشت سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت معاف کند.

همچنین تصویب شد تا تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت های این مشمولان به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل واریز و تا سقف 2700 میلیارد تومان به صورت مساوی به بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقت نامه مبادله شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اختصاص یابد.

در قانون بودجه سال جاری تاکید شده بود که دارندگان کارت معافیت از این طریق از نامزدی نمایندگی مجلس، عضویت شوراهای شهر و روستا و انتصاب در سمت های مدیریتی دستگاه های مورد نظر در قانون مدیریت خدمات کشوری محروم می شوند.

بنا بر آنچه در قانون بودجه سال جاری اعلام شد جریمه مشمولان غایبین زیر دیپلم 10 میلیون، دیپلم 15 میلیون، فوق دیپلم 20 میلیون، لیسانس 25 میلیون، فوق لیسانس 30 میلیون، دکترای غیرپزشکی 35 میلیون، دکترای پزشکی 40 میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون تومان بود.

بنابر این قانون به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال 10 درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از شش ماه یک سال محسوب می شود. در عین حال که بر اساس قانون بودجه سال جاری برای مشمولان متاهل پنج درصد و افراد دارای فرزند به ازای هر فرزند نیز پنج درصد از مبلغ جریمه کسر می شد.

منبع : ایسنا / پلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن