بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

جزئیات مصرف شیشه در مترو و عکاسی از آن

جزئیات مصرف شیشه در مترو و عکاسی از آن

در پی تکذیب مصرف شیشه در متروی تهران از سوی روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو، یکی از شهروندان که خود شاهد این ماجرا بوده و از فرد معتاد عکس گرفته است، با انتشار مطلبی جزئیات این ماجرا را شرح داد.

جزئیات مصرف شیشه در مترو و عکاسی از آن

جزئیات مصرف شیشه در مترو و عکاسی از آن

متن روایت صالح محلوجی به شرح زیر است:

«عقربه‌ها نزدیک به ساعت 21 بودند که وارد ایستگاه متروی قیطریه شدم و واگن انتهایی قطار که کنار واگن بانوان است، نشستم. به دلیل اینکه روز جمعه بود، مترو طبق معمول خلوت بود. روبه‌رویم یک فرد روحانی جوان نشسته بود و کمی آن‌طرف‌تر یک فردی با ظاهری ژولیده و نامرتب در حال خوردن غذا بود. نوع نشستن و غذاخوردن او توجهم را جلب کرد. چند دقیقه‌ای گذشت و سرم در گوشی‌ام بود که صدای فندک باعث شد اطرافم را نگاه کنم و با صحنه‌ای غیر قابل توصیف مواجه شوم. بله، همانطور که در عکس‌های پخش‌شده در مترو معلوم است، آن فرد بعد از اتمام غذایش با بی‌توجهی و ندیدن شرایط مترو شروع به مصرف شیشه کرد.

ایستگاه‌ها هر چه قدر که به سمت کهریزک نزدیک‌تر می‌شد، جمعیت بیشتری در واگن می‌آمد و نکته جالب این بود که هیچ‌کس برایش این اتفاق عجیب نبود.

بوی نامطبوع شیشه واگن را پر کرده بود. از فردی که بغل دستم نشسته بود خواستم که کمکم کند. به سمت بلندگوی ارتباط با راهبر قطار رفتم و ماجرا را برایش توضیح دادم و گفتم این فرد الان خطرناک است و نوامیس مردم در این واگن در خطرند ولی توجه لازم را نکرد. هنوز مردم در واگن سکوتشان را نشکسته بودند که مسئول ایستگاه مولوی هراسان به سمتم آمد. ماجرا را سریعا توضیح دادم. اولش زیر بار نرفت ولی بعد با دیدن تصاویر متعدد این فرد در مترو به شدت عصبی شد و اقدام به جلب او کرد.

حال همه در مترو سکوتشان را شکستند و هرکدام حرفی می‌زدند ولی دیگر چه سود؟! تاسفم هر لحظه بیشتر می‌شد وقتی می‌دیدم برای هیچ‌کس مهم نیست چه اتفاقاتی پیرامونش می‌افتد.

شب که به خانه رسیدم در اولین فرصت عکس را همراه با یادداشت در صفحه اینستاگرام خود منتشر کردم و از شدت سردرد خوابم برد. صبح که از خواب بلند شدم گوشی همراهم پر شده بود از پیام‌ها و کامنت‌های متعدد. در فضای مجازی این عکس به صورت گسترده منتشر شده بود. آن چیزی که برایم مهم بود و باعث شد این یادداشت را بنویسم، بی‌صداقتی روابط عمومی متروی تهران بود که این عکس را ساختگی خوانده بود!

سوال من از روابط عمومی مترو این است که برای چه باید این اتفاق بیفتد؟ برای چه مردمان شهر خود را دروغگو خطاب می‌کنید؟ که جایگاهتان حفظ شود؟ برای چه به جای حل این مسئله می‌خواهید خود را بی عیب و نقص نشان دهید و صورت‌مسئله را پاک می‌کنید؟ به جای این بیانیه بهتر بود تدابیری را می‌اندیشید که دیگر این اتفاق نیفتد. مردم این شهر دیگر حس و حالی برای واکنش به خطاهای پیرامونی ندارند چه برسد به تخریب. بهتر است مسئولان مربوطه باز هم نگاهی به دوربین‌های خود بکنند و فیلم ماجرای فوق را بازبینی کنند تا از مصرف شیشه در مترو مطمئن شوند.

از داخل شیشه‌های واگن مشخص است که واگن مملو از جمعیت است و مردم از ترسشان آنجا نشسته‌اند و انتظار نداشته باشند عکس بهتر از این باشد.حال از مسئولان مربوط تقاضا دارم این مسئله را پیگیری و بستری امن در جامعه ایجاد کنند.»

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو، امروز در گفت‌وگویی گفت: به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد و بدون شک این عکس تعمدی است و برای خراب‌کردن مجموعه مترو گرفته شده است.

 لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن