بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

جزئیات مزاحمت اینترنتی پسر بچه 9 ساله برای زن جوان

جزئیات مزاحمت اینترنتی پسر بچه 9 ساله برای زن جوان

جزئیات مزاحم تلفنی شدن پسر بچه 9 ساله برای زن جوان

پسر بچه 9 ساله مشهدی با ارسال عکس های مستهجن مزاحمت اینترنتی برای زن جوان 18 ساله ایجاد کرد که توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

مزاحمت اینترنتی پسربچه 9 ساله برای زن 18 ساله

ماجرایی که این پسربچه رقم زد، با شکایت زوج جوانی در اداره پلیس فتا مشهد فاش شد. مرد که کاملا عصبانی بود می گفت که فرد نا شناسی برای همسرش در شبکه های اجتماعی عکس های مستهجن می فرستد و زن نیز می گفت این ماجرا باعث شده که بین او و شوهرش اختلافات شدیدی به وجود بیاید.

با شکایت زوج جوان، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری مزاحم اینترنتی شروع شد. بررسی های تخصصی کار شناسان پلیس فتا نشان می داد که عکس ها از طریق گوشی تلفن همراهی که سیم کارتش به نام صادق است، ارسال می شود. دستور بازداشت صادق صادر و تیمی از مأموران برای دستگیری او وارد عمل شدند. آن ها پس از شناسایی محل زندگی این مرد متوجه نکته عجیبی شدند.

مرد جوان به گفته همسایه ها کارگری ساده و قابل اعتماد بود که آزارش به کسی نمی رسید. او حتی به دلیل سواد کمی که داشت قادر به استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند نبود. با این حال مأموران سراغ این مرد رفتند و به تحقیق از او پرداختند.

مرد جوان مدعی بود که بی گناه است و حتما اشتباهی رخ داده. او یک گوشی قدیمی داشت که قابلیت اتصال به اینترنت و شبکه های اجتماعی را نداشت اما وقتی مأموران شماره تلفنی را که از طریق آن برای شاکی مزاحمت ایجاد شده بود به زبان آوردند، مرد جوان مدعی شد که این سیم کارت در اختیار پسربچه 9ساله اش به نام میلاد است.

بازی دردسرساز

مرد جوان به مأموران گفت: مدتی قبل میلاد در پارک و هنگام تاب و سرسره بازی دچار حادثه شد و رنج زیادی کشید تا سلامتی اش را به دست آورد. پس از آن بود که وقتی از من خواست برایش یک گوشی لمسی بخرم، برای اینکه حالش عوض شود، قبول کردم.

میلاد پسرعمه ای دارد که مدام سرگرم بازی کلش آف کلنز است. از زمانی که دیده بود پسرعمه اش با گوشی این بازی را انجام می دهد اصرار داشت که او هم گوشی داشته باشد. برای همین به رغم اینکه وضع مالی آنچنانی ندارم و کارگر ساختمانی هستم، برایش گوشی خریدم و سیم کارتم را داخلش انداختم ولی چون نه من و نه همسرم از گوشی و اینترنت سر در نمی آوردیم، کاری به کارش نداشتیم.

اعتراف کودکانه

با اظهارات مرد جوان شکی باقی نماند که مزاحم اینترنتی شاکی کسی جز پسربچه 9ساله نیست. مأموران سراغ او رفتند و وی گفت: مدتی پس از اینکه با گوشی خودم بازی کلش را انجام می دادم، در چت آنلاین کلش آف کلنز شرکت کردم. در آنجا اسم و شماره تلفن فردی به نام ریحانه را دیدم. چندبار برایش پیام فرستادم و سنش را پرسیدم اما جوابی نداد. من هم تصاویر مستهجنی را که جوانی 18ساله از یکی از شهرهای همجوار برایم ارسال کرده، از طریق تلگرام برایش فرستادم.

با اعترافات پسربچه 9ساله، راز مزاحمت های تلگرامی برای زن جوان فاش شد و به گفته سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی، نکته مهم این پرونده بی توجهی و کنترل والدین میلاد روی رفتار فرزندشان در فضای مجازی بود.

وی از شهروندان خواست قبل از خرید هرگونه ابزار ارتباط جمعی الکترونیکی از قبیل تبلت، گوشی های هوشمند و غیره… آموزش های لازم را در این خصوص دیده و از نحوه بهره برداری کودک خود نیز مطلع باشند و او را در این فضای پر مخاطره تنها نگذارند.

جزئیات مزاحمت اینترنتی پسر بچه 9 ساله برای زن جوان

همچنین ببینید

منبع : عصرایران / پلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن