بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

جا ماندن قیچی 28 سانتی در شکم زن مشهدی

جا ماندن قیچی 28 سانتی در شکم زن مشهدی

جا ماندن قیچی 28 سانتی در شکم زن مشهدی,اخبار

جا ماندن قیچی 28 سانتی در شکم زن مشهدی

پرونده شکایت زن میانسال که هنگام عمل جراحی، قیچی 28 سانتی متری در شکم وی جا مانده و پس از آن نیز در عمل جراحی دوم برای خارج کردن قیچی به حالت کما رفته بود مورد رسیدگی قضایی قرار گرفت.

جزئیات پرونده جا ماندن قیچی در شکم زن میانسال در مشهد: زن میانسالی با مراجعه به دستگاه قضایی و تسلیم شکوائیهای به دادسرای مشهد مدعی شد: اسفند سال گذشته بنا به تشخیص پزشک معالج و برای انجام عمل جراحی انسداد آئورت دریکی از بیمارستانهای مشهد بستری شدم و توسط جراحی به نام … عمل شدم اما هنوز مدتی از این عمل نگذشته بود که در ناحیه شکم احساس درد و سوزش شدیدی پیدا کردم تا اینکه پس از گذشت 45 روز از این ماجرا، دوباره نزد پزشک معالج رفتم اما نتوانستم او را ملاقات کنم.

این زن در ادامه شکایت خود ادعا کرد: درحالیکه درد می کشیدم بنا به دستور پزشکان به رادیولوژی رفتم و عکسی از محل درد تهیه کردم. اینجا بود که یکی از پزشکان تشخیص داد یک عدد قیچی در شکم من جامانده است. به همیندلیل دوباره نزد همان پزشک متخصص رفتم که وی گفت: برای خارج کردن قیچیباید دوباره تحت عمل جراحی قرار بگیرم.

اینگونه بود که با دستور پزشکی دوباره در یکی دیگر از بیمارستانهای مشهد بستری شدم و مرا به اتاق عمل بردند. شاکیاین پرونده همچنین مدعی شد: هنگام عمل جراحی دوم به دلیل تزریق داروی اشتباه به کما رفتم که بعد فهمیدم کادر درمانی اتاق عمل برای خارج کردن من از حالت کما از دستگاه «شوک» استفاده کرده اند که به خاطر همین موضوع چند تا از دنده هایم نیز شکسته است.

اکنون باگذشت4 ماه از آن حادثه نه تنها بهبود نیافته ام بلکه دچار عوارض غیرقابل تحمل ناشی از قصور پزشکی به دلیل جا گذاشتن قیچی در شکم و همچنین عوارض ناشی از عمل جراحی دوم شده ام و … این گزارش حاکی است: به دنبال مطرح شدن این شکایت، هیئت بدوی انتظامی نظام پزشکی نیز پس از بررسی این شکایت و طی حکمی  اعلام نظر کرد که مسئولیت عوارض ناشی از برجا ماندن جسم خارجی در عمل به طور کامل بر عهده جراح معالج است.

گزارش خراسان حاکی است: این پرونده در حالی مراحل قضایی خود را طیمی کند که به دستور قاضی پرسا (معاون دادستان مشهد) و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، شکایت این زن 60 ساله برای رسیدگی قضایی به شعبه 201دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شد و توسط قاضی ملازمیان تحت رسیدگی قرار گرفت.

همچنین ببینید

منبع : جام نیوزلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن