منوی سایت
مروری بر گذشته

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس,اخبار

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس

click the following article یک فروند کشتی تجاری با پرچم جزایر مارشال و تحت حاکمیت آمریکا که قصد تردد در خلیج فارس را داشت به دلایل اختلاف با اداره بنادر ایران و با حکم دادگاه توقیف شد.

learn more here

read more پیگیری های به عمل آمده در خصوص توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس حاکی از آن است که این کشتی تجاری بوده و با اداره بنادر ایران اختلافی داشته است.

یک منبع آگاه در گفت وگو با فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: اداره بنادر ایران در همین راستا به دادگاه مراجعه می کند که دادگاه حکم توقیف این کشتی را می دهد و اداره بنادر درخواست می کند تا این کشتی توقیف شود که این امر محقق شد learn more here.

http://asalvo.pt/map وی تأکید کرد: این کشتی با پرچم جزایر مارشال که تحت حاکمیت آمریکا است قصد تردد داشته که توقیف می شود و خدمه آن اکثر اروپایی هستند و احتمال اینکه برخی از افراد آن آمریکایی باشند نیز وجود دارد.

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس,اخبار

توقیف کشتی آمریکایی در خلیج فارس + عکس

خبرگزاری  صدا وسیما نیز در خبری به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، از تیراندازی نیروهای ایرانی به سمت این کشتی خبر داده و گفته است که این کشتی «مجبور به حرکت به سمت بندرعباس» شده است go here.

see more رویترز نیز به نقل از پنتاگون آورده است که کشتی توقیف شده با نام MV Maersk Tigris از هواپیما و ناو آمریکایی در نزدیکی تنگه هرمز درخواست کمک کرده بود.

* یک کشتی آمریکایی هم روز جمعه به محاصره گشت دریایی سپاه ایران درآمده بود

article source ساعاتی پس از آنکه گزارش شد که یک کشتی با پرچم جزایر مارشال پس از ورود به آب های سرزمینی ایران توقیف شده، شبکه سی ان ان مدعی شد که روز جمعه نیز یک کشتی آمریکایی به محاصره گشت دریایی سپاه پاسداران درآمده است.

این واقعه در تنگه هرمز رخ داده و در جریان آن چهار قایق گشتی ایرانی، کشتی «مائرسک کنسینگتون» را که با پرچم آمریکا در حال حرکت بوده، محاصره و رهگیری کرده اند.

یک مقام ارشد آمریکایی در این خصوص به سی ان ان گفته است: «ایرانی ها کنسینگتون را محاصره کرده و برای مدتی پیش از آنکه کنار رفته و دور شوند، کشتی را دنبال کردند.»

امروز گزارش شد که یک کشتی باری پس از ورود غیرمجاز به آب های ایران در خلیج فارس، توسط گشتی های ایرانی توقیف و به بندرعباس هدایت شده است.

مقامات آمریکایی به این مسئله واکنش نشان داده و گفته اند که این کشتی پس از آنکه ایران به سمت آن شلیک هشدار انجام داد، پیام وضعیت اضطراری ارسال کرده است.

پنتاگون توقیف این کشتی را اقدامی «نامناسب» خوانده، اما اعلام کرده است که انتظار دارد این کشتی به زودی از توقیف خارج شده و به راه خود ادامه دهد.

*افزایش قیمت نفت در پی انتشار خبر توقیف کشتی آمریکایی

به گزارش تسنیم؛ به نقل از بلومبرگ، با وجود اینکه پنتاگون آمریکایی بودن کشتی توقیف شده توسط ایران را رسماً تکذیب کرد، درپی انتشار خبر توقیف یک کشتی در آبهای ایران، ارزش دلار تا هفتادویک صدم درصد سقوط کرد.

قیمت نفت نیز پس از انتشار این خبر هفده تا سی صدم درصد افزایش یافت.

منبع : فارس

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network