منوی سایت
مروری بر گذشته

تظاهرات در آمستردام علیه فیلم موهن

تظاهرات در آمستردام علیه فیلم موهن

مسلمانان و موحدان دیگر ادیان ابراهیمی در حالیکه خشم و نفرت سراسر وجودشان را از فیلم ننگین آمریکایی صهیونیستی پر کرده بود، در روز جمعه 14 سپتامبر در آمستردام هلند به خیابانها آمدند و با لگد کردن پرچم آمریکا در مقابل کنسولگری این کشور در آمستردام خشم و انزجار خود را نسبت به تولید و پخش فیلم ضد اسلامی به نمایش گذاشتند.

در این راهپیمایی و تجمع که پیروان ادیان توحیدی دیگر حضور داشتند شهروندان هلندی با لگد کردن و انداختن پرچم آمریکا به زمین نشان دادند که ابهت پوشالی شیطان بزرگ را در هم خواهند شکاند. سفارت آمریکا و کنسولگری این کشور از این تجمع هراسان بودند و ساعتها قبل از مراسم مجبور به ترک محل کار خود شدند.

پلاکاردهایی با مضامین ما «رسول خدا را دوست داریم»، «ما محب رسول اعظم هستیم» در دست شرکت کنندگان دیده می شد.

همچینین راهپیمایی دیگری با فراخوان اتحادیه تشکلهای اسلامی حامی فلسطین و قدس شریف اروپا، قرار است با حضور تشکلهای مختلف اسلامی، مسیحی و یهودی روز یک شنبه 16 سپتامبر در شهرهای لاهه و امستردام هلند برگزار شود. بیش از 40 تشکل از این مراسم اعلام حمایت کرده اند.

کنسولگری آمریکا در آمستردام هلند از ترس این تظاهرات ضد آمریکایی که در اعتراض به فیلم موهن به پیامبر اسلام (ص) برگزار شد، روز جمعه مجبور شد زودتر از زمان معین تعطیل شود.

همچنین دو مدرسه ای که در مجاورت این کنسولگری وجود دارند نیز زودتر از وقت معین تعطیل شدند.

کنسولگری آمریکا در آمستردام هلند با اشاره به تظاهرات برنامه ریزی شده امروز، در وب سایت خود نوشته است: اگرچه انتظار می رود که این تظاهرات مسالمت آمیز باشد،‌ اما با توجه به تظاهرات اخیر در مصر و لیبی، ما به شهروندان آمریکایی توصیه می کنیم که در روزهای جمعه و یکشنبه از مجاورت کنسولگری در جریان این تظاهرات دوری کنند.

تعطیلی زودهنگام کنسولگری آمریکا در آمستردام بدنبال نگرانی از تظاهرات ضد آمریکایی مسلمانان در واکنش به فیلم موهن به پیامبر در شرایطی گزارش می شود که بر اساس اعلام وب سایت کنسولگری آمریکا در آمستردام، قرار است تظاهرات دیگری نیز روز یکشنبه برگزار شود.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network