بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

تبخال چگونه اتفاق می افتد؟

تبخال چگونه اتفاق می افتد؟

شاید بارها برایتان اتفاق افتاده باشد که اطراف لب و یا گونه ها ویا حتی زیر چشمتان ملتهب شده و ظاهر ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند.


و شاید شما در نگاه اول با خودتان فکر کنید که جوشی در زیر پوستتان ایجاد شده و ورم کرده است.
ولی تبخال که اصطلاح عامیانه ی یه ناهنجاری پوستی ویروسی است می تواند این علایم را به وجود آورد.
علل مختلفی وجود دارد تا این ویروس مخفی فرصت را مناسب ببیند و فعالیت خود را آغاز کند.زیرا این ویروس در میان غدد لنفاوی و رشته های عصبی وجود دارد و در حالت نرمال بدن ایجاد عارضه ای نمی کند و در صورت بروز هر گونه شوک عصبی و یا حساسیتی که منجر به اخلال در سیستم دفاعی بدن شود این ویروس عرصه را مناسب دیده و خودنمایی می کند.
از جمله ی این موارد می توان به از خواب پریدن های ناگهانی و یا خوردن موادی که برای دستگاه گوارش شما حساسیت زا هستند نام برد.حتی سرماخوردگی و یا حساسیت های فصلی به گرده ی گیاهان هم می تواند زمینه ساز ایجاد تبخال باشد.
و اما درمان آن چیست؟
درمان فوری و قطعی برای این التهاب نمیتوان گفت اما همانند همه ی التهاب ها کمپرس یخ می تواند روند بهبود آن را تسریع کند و موادی همچون نمک و ابلیمو و آب گوجه فرنگی که خاصیت خورندگی دارند تا حدی موجب کم شدن ورم و در نهایت درمان آن می شوند.
البته به یاد داشته باشید که نباید آن را زخمی کرده و با تجویز سرخود داروهای شیمیایی به درمان آن پرداخت چرا که نه تنها کمکی به درمان نمی کنید بلکه ممکن است عارضه ی دیگری را در خود به وجود آورید.

تبخال چگونه اتفاق می افتد؟لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن