منوی سایت
مروری بر گذشته

بهترین مواد غذایی برای داشتن روحیه ای خوب

تغذیه و میوه ها و غذاهایی که مصرف میکنیم در روحیه واخلاق ما تاثیر زیادی دارند . اگر میخواهید روحیه ای خوب و پر نشاطی داشته باشید و خستگی و بی حوصلگی را از خود دور کنید این مواد غذایی را مصرف کنید  يکي از کمبودها در برنامه هاي غذايي ما کمبود منيزيم است. همیشه  سعي کنيد مقداري برگ چغندر در کنار غذاي خود  مصرف کنيد تا بتوانيد اين کمبود را تا حدودي جبران کنيد.

فلفل دلمه ای

غذاهايي که غنی  از ويتامين C هستند مي توانند توليد هورمون استرس کورتيزول را متوقف کنند که مقدار اين ويتامين در فلفل زرد نسبت به فلفل قرمز و سبز بيشتر است. فلفل دلمهای را در یک ظرف خرد کنید و سپس میل فرمائید.

 

گوجه گيلاسي

 معمولا گوجه فرنگي گيلاسي در ميان غذاها سرشار از ليکوپن فيتونوترينت يا ماده غذايي مغذي محلول در چربي مي باشد که مي تواند با اين ماده جلوي توليد ترکيبات التهابي در اثر افسردگي را بگيرد و متوقف کند.

 

مارچوبه

مارچوبه سرشار از سروتونين، فولات و آنزيم هايي است که مي توانند تاثيرات مصرف الکل را خنثي کنند.

 

انواع توت ها

توت ها با تامين گلوکز بدن مي توانند کج خلقي ها و زود رنجي ها را  به طور قابل توجهی کاهش دهند.

 

موز

به سه دليل پيشنهاد مي شود که موز  را حتما استفاده کنيد:  پتاسيم (تقويت کننده کارايي مغز)،   B6 (افزايش دهنده سروتونين که بدن را آرام مي کند) و( تريپتوفان آمينو اسيد)که روحيه را متعادل مي کند.

 

مرکبات

پرتقال، نارنگي، يافا، گريپ فروت و تمام مرکبات ديگر سرشار از فولات يا همان ويتامين B هستند که روحيه را تقويت مي کنند.

 

اسفناج

 سبزيجات سبز تيره سرشار از فولات يا همان ويتامين B مي باشند. اين سبزيجات روي سیستم عصبی  کنترل روحيه در مغز تاثير مي گذارند و باعث تقويت روحيه مي شوند.

 

سيب زمينی

کربوهيدارت سطح سروتونين که تاثير آرامبخش در بدن دارند را افزايش مي دهند و سيب زميني شيرين يکي از منابع کربوهيدارت است.

 

برگ چغندر

منيزيم ماده ايست انرژی بخش و افسردگي را از بين مي برد معمولا يکي از کمبودها در برنامه هاي غذايي کمبود منيزيم است پس سعي کنيد مقداري برگ چغندر در کنار غذاي تان مصرف کنيد تا بتوانيد اين کمبود را مقداری جبران کنيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network