منوی سایت
مروری بر گذشته

بهترین روش ها برای جلوگیری از داغ شدن گوشی موبایل

تولید کنندگان گوشی های هوشمند تلاش می کنند تا با استفاده از بهترین قطعات در ساختار وتمرکز روی آن از داغ شدن گوشی جلوگیری کنند. البته بعضی  کاربران هم روش های مواظبت و استفاده از گوشی را رعایت نمی کنند و برخی اوقات گوشی شروع به داغ شدن می‌کند، در این حالت ممکن است گوشی بعضی از ویژگی‌هایش را مانند فلش دوربین را خاموش و قدرت پردازش را محدود کند و تا زمانی که حرارت دستگاه به حالت عادی برگردد این شرایط ادامه دارد حالا ما می خواهیم  برخی از عواملی که سبب می‌شود تا گوشی ها بیش از اندازه گرم شوند را برای شما شرح دهیم.

گوشی هنگام شارژ داغ می‌شود

وقتی گوشی زمان شارژ شدن کمی گرم تر از حالت عادی باشد طبیعی است، این گرم شدن فقط به خاطر فرآیند شارژ شدن باتری است ولی اگر گوشی خیلی گرم تر از حد طبیعی شد، ممکن است یک مشکل در عملکرد شارژ وجود داشته باشد ، در این شرایط باید گوشی خود را از برق بکشید و بگذارید خنک شود، سپس دوباره شارژ کردن گوشی را با استفاده از شارژری دیگر که از سالمی آن اطمینان دارید انجام دهید. اگر مشکل داغ کردن گوشی دوباره تکرار شد آن را به نمایندگی نشان دهید.

باد کردن باتری

وقتی که با داغ شدن گوشی همراه خود روبرو می‌شوید حتماً باتری آن را نگاه کنید. اگر باتری متورم بود باید آن را تعویض کنید به خصوص در باتری های لیتیوم یون خطر آتش گرفتن و یا منفجر شدن در این حالت وجود دارد، در این شرایط باید تلفن را خاموش کنید، از آن استفاده نکنید و به هیچ عنوان آن را به شارژ نزنید باتری آن را عوض کنید  اما متورم شدن باتری اتفاق نادری است اگر فقط گوشی گرم می‌شود اما ظاهر باتری تغییر نکرده باشد شاید مشکل از باتری نباشد اما اگر ظاهر باتری تغییر کرده و گوشی شما داغ می‌ شود حتما آن را عوض کنید.

اجرای بازی یا برنامه های سنگین

اگر شما در حال اجرای یک بازی یا دیدن فیلم هستید کاملاً طبیعی است که گوشی داغ شود. تخلیه سریع‌تر باتری و کند شدن دستگاه بدترین چیزی است که در این زمان اتفاق می‌افتد. این اتفاق شاید به خاطر این باشد  که بازی های جدید و برنامه های کاربردی سنگین نیاز به گوشی های جدید و باقدرت دارند، در حالی که ممکن است بر روی سخت افزارهای قدیمی اجرا شوند که این دستگاه ها به سختی از اجرای این کار بر می آیند و داغ می شوند. اگر به طور مداوم با این مشکل روبرو شدید و اجرای این نوع از بازی ها و نرم افزارها زیاد علاقه دارید  بهتر است که به فکر خرید گوشی با قدرت بیشتری باشید

 وقتی گوشی خود را به روز کرده‌اید

پس از آنکه که سیستم عامل گوشی به روز می شود، معمولا گوشی باید پردازش‌های پس‌زمینه زیادی را انجام دهد،چند روز پس از  ارتقاء، تلفن نیاز دارداین  پردازش‌ را انجام دهد بنابراین کاملاً طبیعی است که گوشی شما چند روز بعد از به‌روز رسانی داغ باشد. اگر پس از یک هفته دمای گوشی شما به حالت عادی برنگشت احتمال دارد یک مشکل بزرگتر وجود داشته باشد، اما در اکثر موارد این مشکل موقتی است در کل می توان گفت که داغ کردن گوشی در اکثر مواقع فقط به علت کارکردن زیاد CPU است و مشکل خاص دیگری وجود ندارد و تنها موردی که باید در مورد رفع مشکل آن جدی باشید تغییرات باتری است.

 

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network