منوی سایت
مروری بر گذشته

بهترین روش های مراقبت از چشم

چشم‌ها نقش مهمی در سلامت انسان را دارند و روش های بسیاری وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان از این عضو مهم و حساس بدن مراقبت کرد.

تحقیقات نشان می دهد هر سال میلیون‌ها انسان دچار مشکلات چشمی می‌شوند  بعضی از این مشکلات به نابینایی یا  از دست رفتن موقت بینایی منتهی می‌شود و برخی  از آن هم با عینک و لنزهای طبی قابل درمان است.

در این مقاله قصد داریم  چند توصیه مفید برای حفظ سلامت چشم و جلوگیری از آسیب دیدن بینایی را برای شما شرح دهیم:

  •  مراجعه منظم به چشم پزشک باعث اطمینان یافتن از سلامت چشم‌ها و معاینه مرتب آنهاست. گاهی ممکن است فرد در بینایی مشکلی نداشته باشد اما تا قبل از بررسی دقیق  دکتر چشم نمی‌توان به طور حتمی از این موضوع اطمینان پیدا کرد.

 

  •  حفظ بینایی چشم‌ها با مصرف خوراکی‌های بسیار تاثیر دارد. معمولا مصرف هویج برای سلامت چشم‌هابسیار موثر است اما خوراکی‌های زیادی وجود دارند که روی قدرت بینایی تاثیر گذار هستند مصرف مواد غذایی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات  به سلامت چشم‌ها کمک می کنند سبزیجاتی که دارای برگ‌های سبز تیره می باشند حاوی لوتئین و زاکسانتین هستند که از بروز آب مروارید جلوگیری می‌کنند.

 

  • داشتن اضافه وزن و چاق بودن فرد را در معرض بیماری‌هایی مانند دیابت قرار می‌دهد که می‌تواند در نهایت به از دست رفتن بینایی ختم شود.

 

  •  عینک آفتابی از چشم هادر برابر اشعه فرابنفش محافظت می کند.

 

  •  اگر در تمام طول روز به صورت مداوم با رایانه کار می‌کنند و به چشم های خود استراحت نمی دهید مطمئنا در اواخر روز دچار خستگی در چشم‌ها می‌شوید. متخصصان توصیه می‌کنند به ازای هر ۲۰ دقیقه کار کردن با رایانه باید مدت ۲۰ ثانیه به فاصله دور نگاه کنید.

 

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network