منوی سایت
مروری بر گذشته

بعد از سرقت یا گم شدن گوشی همراه باید چه کارهایی انجام دهیم؟؟؟؟

در عصر حال یکی از ترس های زندگی کاربران گوشی همراه، گم شدن یا سرقت گوشی است چرا که با گم شدن گوشی همراه تمامی اطلاعات ارزشمندشان به یکجا با هم از بین خواهد رفت و خسارات مادی و معنوی بسیاری به آنها وارد می شود.

زمانی  که متوجه شدید گوشی هوشمندتان را گم کرده اید یا به سرقت رفته و نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید که معمولا ممکن است برای همه ما پیش بیاید در این موقعیت باید اقداماتی انجام دهید تا از گسترش خسارات و آسیب های وارده جلوگیری کرده و به حفظ حریم شخصی و امنیت و اطلاعات خصوصی و مالی کمک کند، که برای همه کاربران گوشی های هوشمند بسیار ضروری است.

 

 استفاده از اپلیکیشن های جستجوی گوشی هوشمند

در ابتدا باید اطمینان پیدا کنید که گوشی تان را دزدیده اند یا آن را جایی فراموش کرده اید. در اکثر موارد کاربران با استفاده از اپلیکیشن های کاربردی جستجوی گوشی هوشمند مانند Find My iPhone  و Android Device Manager قادر خواهند بود گوشی هوشمندشان را به راحتی پیدا کنند.

گذرواژه تمامی شبکه های اجتماعی خود را تغییر دهید

پس از آنکه از سرقت یا گم شدن گوشی خود اطمینان حاصل کردید، باید سریع کلمات عبور ،رمز و گذرواژه های تمامی شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و غیره را که از آن ستفاده می کنید را تغییر دهید. این کار می تواند از دسترسی خودکار و بی دردسر سارقان و افراد غریبه به حساب های کاربری و اطلاعات شخصی شما جلوگیری کند.

بلافاصله با اپراتور مخابراتی مربوطه تماس بگیرید

 با اپراتور مخابراتی مربوطه خود تماس بگیرید و سرقت گوشی و سیم کارت تان را اطلاع دهید، و به این ترتیب اپراتور مربوطه سیم کارتی را که در گوشی همراه بوده، از کار انداخته و می سوزاند تا کسی نتواند از آن سیم کارت و اطلاعاتش استفاده کند. سپس با مراجعه و درخواست شما یک سیم کارت دیگر با همان شماره به شما میدهند.

تماس با بانک و قطع ارتباط کارت های بانکی

کاربران اپلیکیشن های زیادی بر روی سیستم عامل گوشی های هوشمند خود نصب می کنند که با استفاده از آنها از خدمات و سرویس های آنلاین و غیر حضوری بانکی بهره مند شوند. به همین دلیل اطلاعات مالی و خصوصی بسیاری بر روی گوشی های هوشمند وجود دارد که سرقت گوشی می تواند تهدید بزرگی برای کاربران به شمار آید.

 با تماس و مراجعه به بانک هایی که در آنها حساب دارید، کارت های اعتباری مذکور را غیر فعال کرده و یا اطلاعات آنها را تغییر دهید تا از دسترسی و یا هرگونه سواستفاده هکرها، سارقان و افراد غریبه جلوگیری کنید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network