منوی سایت
مروری بر گذشته

برنامه داعش برای ترور رئیس جمهور آلمان

برنامه داعش برای ترور رئیس جمهور آلمان

برنامه داعش برای ترور رئیس جمهور آلمان,اخبار

برنامه داعش برای ترور رئیس جمهور آلمان

رسانه‌های آلمانی خبر دادند که یک عضو عراقی الاصل داعش در آلمان قصد ترور رئیس جمهور این کشور را داشتند.

برنامه داعش برای ترور رئیس جمهور آلمان

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک، مقامات سوئیسی درحال تحقیق درباره طرح ترور یوآخیم گاک رئیس جمهور آلکان توسط یک افراط گرای طرفدار داعش هستند.

روزنامه آلمانی برلین مورگان پست با انتشار این خبر نوشته که یک جوان 27 ساله توسط مقامات امنیتی سوئیس به تلاش برای ترور رئیس جمهور آلمان از طریق بمب و مواد شیمیایی متهم شده است.

مقامات سوئیسی با اشاره به تلاش فرد دستگیر شده برای ایجاد شبکه سرّی به عنوان شاخه داعش تاکید کرده که این جوان قصد داشته رئیس جمهور آلمان را در محل اقماتش در برلین هدف قرار دهد.

همچنین حمله به بیمارستان و یک کارخانه دارو سازی از دیگر اتهامات مطرح شده علیه جوان 27 ساله عراقی الاصل توسط مقامات سوئیس عنوان شده است.

این فرد با گروه‌های تندرو در دیگر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و اتریش هم در ارتباط بوده است.

در همین زمینه پایگاه خبری دویچه وله هم گزارش داد که این فرد 27 ساله عراقی الاصل در ماه مارس سال 2014 در کانتون “شاف‌هاوزن” سوئیس بازداشت شده و اتهام مشخص‌اش، در اختیار داشتن مواد منفجره خطرناک و گازهای سمی عنوان می‌شود.

دادگاه جزایی سوئیس، برای این تروریست احتمالی به دلیل همکاری با “دولت اسلامی” تقاضای زندان کرده است. گفته می‌شود او حلقه رابط داعش و افرادی در اتریش، آلمان و بریتانیا بوده است.

رسانه‌ها می‌نویسند که دستگاه قضایی سوئیس با اتکاء به مبادلات اینترنتی فرد مظنون، پی برده که او در صدد ایجاد هسته‌ای تروریستی در سوئیس بوده است. طبق گزارش‌ها، شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند او و دو همدست احتمالی‌اش، نقشه‌هایی برای آلمان داشته‌اند؛ از جمله “طرح‌ریزی حمله به ارتش آلمان و ترور یواخیم گاوک”.

پلیس سوئیس در ذخایر تلفن همراه فرد دستگیر شده، نقشه‌ای جغرافیایی یافته که نقاطی در آن برجسته شده‌‌اند. سه نقطه این نقشه، مناطقی در سوریه هستند که داعش به آنها حمله کرده و سه منطقه دیگر، محدوده‌هایی در آلمان را نشان می‌دهند: «یک بیمارستان نظامی، ساختمانی در مجموعه کنسرن شیمی- دارویی بایرن و قصر به‌له‌وو در برلین؛ محل کار و اقامت رئیس جمهور آلمان.»

همچنین ببینید

منبع : فارس

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network