منوی سایت
مروری بر گذشته

بد بوترین میوه دنیا را بشناسید

خارگیل یا دوریان میوه ایست بسیار بدبو که در کشورهایی همچون مالزی، برونئی، اندونزی یافت می شود و طرفدار زیادی هم دارد و به کشورهای مختلفی مثل چین صادر می شود . 

چینی ها طعم این میوه را به کاستارد (دسری متشکل از از ترکیب حرارت دیده خامه، زرده تخم مرغ و شیر) و بوی آن را به جورابی بد بو تشبیه کرده اند میوه ای که مزه ای خوب دارد ولی رایحه ای بسیار بدبوکه برخی از افراد آن را به بوی میوه خراب شده ای که در یک خروجی و انتهای  آب گیر کرده باشد تشبیه می کنند.

خارگیل فال حافظ

این روزها مردم چین بین خود ضرب المثل جالبی درمورد میزان علاقه و تمایل خود به خارگیل دارند. جمله معروف چینی ها در مورد این میوه این است “که در این کشور دو چیز بیشترین خریدار و طولانی ترین صف متقاضی را دارد یکی آیفون x , و دیگری خارگیل” که البته قیمتش هم کمی گران است.

خارگیل به پادشاه میوه ها نیز معروف است.در طب سنتی چینی ها از جایگاه خاصی برخودار است به طوری که  آنها حتی پس از مصرف ماده گوشتی درون میوه، داخل پوست آن که مانند کاسه است آب می ریزند و می نوشند.در واقع چینی ها میگویند که پوست آن حکم یک لیوان جادویی شفابخش را دارد که خاصیت های خود را به آب انتقال می دهد، این میوه سبب عرق کردن فراوان می شود و برگ آن تب بر قوی است.

خارگیل سرشار از فیبر ،پروتئین،ویتامین ث، می باشد و همچنین در این میوه میزان زیادی انرژی نهفته است که از آن در مواد انرژی زا نیز استفاده می کنند.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network