منوی سایت
مروری بر گذشته

با ورزش افسردگی را از خود دور کنید

ورزش کردن سبب تقویت ذهن می شود، و بدن را سالم نگه می دارد، علاوه بر این سبب غلبه بر افسردگی می شود.

زمانی که شما دچار افسردگی و یا اضطراب هستید، معمولا ورزش کردن آخرین گزینه ای است، که می خواهید انجام دهید، اما هنگامی که کمی تحرک خود را افزایش دهید، تفاوت بزرگی در حس و حال خود مشاهده می کنید.

تاثیر ورزش بر افسردگی و اضطراب تا حدودی برای همه روشن است، علاوه بر این ورزش به درمان تعداد زیادی از بیماری های جسمی از جمله فشار خون بالا، دیابت و غیره کمک می‌کند، تحقیقات نشان می دهند، که ورزش کردن می تواند، به بهبود خلق و خو و کاهش اضطراب کمک کند، و باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید.

ورزش منظم سلامت جسمی و روحی راحفظ می کند، و امید به زندگی را افزایش می دهد، و سبب ایجاد شور و نشاط جهت انجام فعالیت های روزانه می گردد، انجام تمرینات ورزشی سبب می شود، بدن فشار خون خود را تنظیم کند، و سیستم های عصبی در مواقع خاص عکس العمل بهتری نشان دهند، در نتیجه بدن می تواند کنترل بهتری در شرایط بحرانی و فشارهای روحی داشته باشد، و سبب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.
انجام هر نوع ورزشی به طور مکرر و از روی برنامه قدرت غلبه بر افسردگی را افزایش می دهد، اما هرچه ورزش دارای حالت استقامتی باشد، نقش بیشتری در کاهش افسردگی ایفا می کند، به طور كلی ورزش همراه با تعريق و افزايش ضربان قلب، سبب كاهش اضطراب و افسردگي می شود.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network