منوی سایت
مروری بر گذشته

با خوردن موز بیماری خود را درمان کنید

موزحاوی قندهای مختلف و فیبر فراوان است، به همین علت باعث به وجود آوردن انرژی زیادی در بدن می شود، علاوه بر انرژی می‌تواند خیلی بهتر از قرص و دارو بعضی از مشکلات جسمی را رفع کند.

بعضی افراد به علت کالری بالایی که موز دارد، در خوردن آن تردید میکنند، اما باید بدانید که این میوه یکی از مفیدترین میوه ها برای مشکلات و بیماری‌های زیر است.
درمان فشار خون بالا
معمولا مصرف بالای نمک و کمبود کلسیم اثرات منفی بر فشارخون دارد، و بسیار مهم است که میزان پتاسیم خون را در حد متعادل نگه دارید و موز یکی از بهترین منابع پتاسیم به شمار می‌رود، سعی کنید صبح‌ها یک عدد موز بخورید تا بتوانید فشارخونتان را همیشه در بهترین وضعیت نگه دارید.
درمان افسردگی
تریپتوفان موجود در موز به صورت پروتئین‌هایی است که ترشح هورمون شادی‌آوری، سروتونین، را افزایش می‌دهد، خوردن یک عدد موز در روز برای بالا بردن این هورمون در بدن کافی است، بالا رفتن این هورمون در بدن به شما احساس آرامش و شادی می‌دهد.
درمان استرس
استرس متابولیسم بدن را بالا می‌برد و همین موضوع باعث پایین آمدن سطح پتاسیم در بدن می‌شود،  با مصرف موز بخاطر پتاسیم بالایی که دارد می‌توانید این تعادل را ایجاد کرده و عملکرد قلبتان را طبیعی کنید، جالب است که بدانید موز به حفظ تعادل آب و مایعات در بدن نیز کمک می‌کند.
درمان یبوست
موز حاوی پکتین است که نوعی فیبر است که به هضم و گوارش سرعت می بخشد، و به خارج شدن سموم از بدن کمک بسزایی می‌کند، همچنین موز حاوی خواص پروبیوتیک است، که گوارش را تقویت کرده و فشار موجود در روده‌ها به علت یبوست را کاهش می‌دهد.
لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network