بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

بارش زود هنگام باران پاییزی در کشور

بارش زود هنگام باران پاییزی در کشور

بارش زود هنگام باران پاییزی در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی به نوار شمالی کشور خبر داد و گفت: دمای هوا در نوار شمالی کشور دو تا پنج درجه کاهش می‌یابد.

 

احد وظیفه درباره وضعیت جوی کنونی و سه روز آینده کشور اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی به کشورمان برخی از نقاط شمال کشورمان امروز و فردا دچار بارش‌های پراکنده می‌شود.وی ادامه داد: امشب سواحل دریای خزر، استانهای شمالی، استانهای شمال غرب، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و بویژه گیلان دچار بارشهای باران، رگبار و رعد و برق خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارش‌های باران، رگبار و وزش باد شدید موقتی  (شنبه) در سواحل دریای خزر، زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه پیدا می‌کند.وظیفه افزود: وزش باد شدید موقتی می‌تواند در 24 ساعت آینده باعث ایجاد گردوخاک در برخی از مناطق مذکور شود.

وی عنوان کرد:‌ وقوع وزش باد شدید موقتی و بارش‌های پراکنده باران می‌تواند روز یکشنبه در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و نقاط مرکزی کشور نیز ایجاد شود.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای شنبه و یکشنبه شرق و شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان دچار بارشهای پراکنده و وزش باد شدید شود.

وظیفه از پدیده گردوخاک در غرب، جنوب غرب و جنوب کشور خبر داد و اظهار کرد: باد و گردوخاک طی 24 ساعت آینده استان‌های ایلام،خوزستان،خراسان جنوب و سیستان و بلوچستان را در برمی‌گیرد.وی به کاهش دما در نیمه شمالی کشور اشاره کرد و افزود: با ورود سامانه بارشی که از امروز جمعه وارد شده دمای استان‌های شمالی کشور دو تا پنج درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره شدت بارش‌ها باران در دو روز آینده گفت: بارش‌های باران بیشتر در مناطقی از استانهای گیلان، اردبیل و غرب مازندران خواهد بود که موجب بروز آبگرفتگی و سیلابی شدن معابر خواهد شد.وظیفه تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بارش پراکنده باران و رگبار و رعد و برق در دو روز آینده در استانهای چهار محال و بختیاری، غرب لرستان، نیمه جنوبی همدان، مرکزی، اصفهان، جنوب تهران، قم و جنوب غرب سمنان به‌وقوع بپیوندد.

وی درباره وضعیت جوی استان تهران نیز اظهار کرد: در 24 ساعت آینده برای ارتفاعات و شرق استان تهران احتمال بارشهای باران، رگبار و رعد و برق داده می‌شود که این وضعیت در روز یکشنبه نیز در برخی نقاط استان تهران ایجاد خواهد شد.

همچنین ببینید:لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن