منوی سایت
مروری بر گذشته

اعلام رسمی توافق هسته ای تا ساعاتی دیگر

اعلام رسمی توافق هسته ای تا ساعاتی دیگر

اعلام رسمی توافق هسته ای تا ساعاتی دیگر,اخبار مذاکرت هسته ای ایران و 5+1

اعلام رسمی توافق هسته ای تا ساعاتی دیگر

راشاتودی به نقل از رسانه های ایران گزارش داد حصول توافق هسته ای تا ساعاتی دیگر رسما اعلام می شود.

به گزارش «تیک»، پولی بویکا خبرنگار این شبکه در وین درباره توافق هسته ای ایران گفت ما گزارشهای متفاوت و ضد و نقیضی درباره احتمال اعلام توافق دریافت می کنیم اما تیم ایران شرایط روحی بسیار خوبی دارد زیرا آنها مطمئن هستند که به توافق رسیده اند.

رسانه های ایران گزارش می دهند بیانیه مشترک وزیر خارجه ایران و فردریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تا چند ساعت دیگر قرائت خواهد شد. یکی از روزنامه های ایران این صبح را صبح قراردادی تاریخی توصیف کرده است. گزارشها حاکیست بر اساس این توافق ، تحریمها برای فروش هواپیما به ایران احتمالا برداشته می شود.

همچنین تحریم صادرات فرش و مواد غذایی از ایران به آمریکا قرار است برداشته شود. هنوز هیچ صحبت رسمی از طرف هیئتها انجام نشده است. گفته می شود ساختمان متعلق به سازمان ملل متحد که در طرف دیگر شهر وین قرار دارد، احتمالا برای مراسم اعلام توافق آماده شده است.

مذاکراه کنندگان بیش از هفده روز درگیر مذاکراتی دشوار بودند و مهلت مذاکرات بارها و بارها تمدید شد و ضرب الاجلها یکی پس از دیگری آمد و رفت. در تصاویری که روزنامه نگاران و خبرنگاران ایرانی حاضر در وین منتشر کردند، نشان از شادمانی آنها از توافق دارد. در هر حال هنوز هیچ اعلام رسمی درباره توافق انجام نشده است.

همچنین ببینید

منبع : تیک

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network