منوی سایت
مروری بر گذشته

اعتراض سردار قاسم سلیمانی از ساخت مستند زندگی‌اش

اعتراض سردار قاسم سلیمانی از ساخت مستند زندگی‌اش

اعتراض سردار قاسم سلیمانی از ساخت مستند زندگی‌اش,حاج قاسم سلیمانی

اعتراض سردار قاسم سلیمانی از ساخت مستند زندگی‌اش

سرلشکر قاسم سلیمانی در نامه ای از اخبار مربوط به تولید فیلمی به نام «سردار» با محوریت مقاومت و پرداختن به شخصیت خود، گلایه و اعتراض کرد.


در پی انتشار اخباری طی روزهای اخیر پیرامون تصمیم یکی از مستند سازان جوان کشور (آقای سید سعید حسن پور) برای تولید فیلمی به نام «سردار» با محوریت عملیات های بین المللی سپاه قدس و به تصویر کشیدن نقش سرداران ایرانی در محور مقاومت بویژه سردار قاسم سلیمانی، وی طی نامه ای با اعتراض و گلایه نسبت به این اقدام تأکید کردند: حقیر حتی نسبت به نوشتن خاطرات دفاع مقدس تحفظ دارم. چگونه راضی به ساخت فیلمی از شخصیت خودم باشم ضمن اینکه این نوع اقدامات فرصت خدمت را از حقیر می گیرد.
متن نامه سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مستندساز متعهد بسیجی
برادر بزرگوار و عزیز جناب آقای حسن پور
با سلام و آرزوی توفیق و سربلندی برای شما و تمامی متعهدین صحنه جهاد و هنر؛
امروز (22/1/94) در اخبار ساعت 14:00 شبکه یک سیما شاهد خبری بودم که برای حقیر غیر قابل باور بود.

ضمن اینکه چند روز قبل نگرانی خودم را به اطلاع مسئول روابط عمومی سپاه رساندم و خواهش کردم ضمن تشکر از برادران عزیزی که در اثر علاقمندی به جمهوری اسلامی ایران و جهاد فی سبیل الله به دنبال چنین اقداماتی هستند مانع این حرکت شوند اما با پخش این خبر در شبکه سراسری کشور که جای گله دارد لازم دانستم به اطلاع جنابعالی و کلیه برادران و خواهران گرانقدر برسانم:
اولا در جمهوری اسلامی ده ها شخصیت اثر گذار شهید وجود دارد که شناساندن شخصیت و عملکرد آنها به عنوان الگوهای حقیقی تجربه شده یک ضرورت است. بزرگواران مجاهد و متفکری همچون شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر و مطهری در صحنه جهاد شهیدان همت، باکری، زین الدین، خرازی و … در رأس اینها شهید زنده ای همچون مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که بیش از شصت سال در حال مجاهدت می باشند.
وقتی این خبر را شنیدم حقیقتاً خجالت کشیدم، چه ضرورتی برای پرداختن به فردی که هنوز خوف از عاقبت خود دارد می باشد.
ثانیاً حقیر یک سرباز پر از ضعفی هستم که اگر لطف خداوند سبحان شامل نمی شد معلوم نبود به هیچ یک از توفیقات عمرم نائل می شدم البته نسبت به هر آنچه در شبکه مجازی در مورد حقیر می گذرد به شدت اعتراض دارم و بخشی از آن را غلو و غیر واقعی و خلاف مصالح سیاسی و امنیتی کشور می دانم و بارها به مسئولین مربوطه در کشور عرض کرده ام.
جنابعالی می دانید حقیر حتی نسبت به نوشتن خاطرات دفاع مقدس تحفظ دارم. چگونه راضی به ساخت فیلمی از شخصیت خودم باشم ضمن اینکه این نوع اقدامات فرصت خدمت را از حقیر می گیرد.
لذا ضمن تشکر از جنابعالی و سایر برادران و خواهران، اعلام می کنم؛ نه تنها راضی به چنین اقداماتی نیستم، بلکه به شدت اعتراض دارم.
والسلام
قاسم سلیمانی
گفتنی است پس از انتشار اینگونه اخبار بر اساس جلسه هفته گذشته سردار رمضان شریف (مسئول روابط عمومی کل سپاه) با مستند ساز متعهد جوان (آقای سید سعید حسن پور) و انتقال مراتب گلایه مندی سردار قاسم سلیمانی به ایشان قرار بود وی نسبت به تکذیب تولید این فیلم اقدام لازم را به عمل آورد که متأسفانه چنین نشد.
یادآور می شود تصمیم آقای حسن پور یک ایده ی شخصی بوده و همکاری و یا کمک هیچ یک از اهالی سینما اعم از تهیه کنندگان، کارگردانان و … در ساخت و تولید این فیلم مطرح نبوده است.

پاسخ کارگردان فیلم سردار

در پی انتشار نامه امروز سرلشگر قاسم سلیمانی و واکنش به انتشار خبر ساخت فیلم «سردار»، سید سعید حسن پور، کارگردان این اثر که در حال انجام مراحل تحقیقات برای تولید این فیلم است، با ارسال نامه ای به خبرگزاری تسنیم خواستار انتشار آن و ارائه توضیحاتی در اینباره شد.

در ادامه متن کامل این نامه را می خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرمانده عزیز سپاه اسلام

سردار سرلشگر قاسم سلیمانی

باسلام و آرزوی توفیق و سربلندی حضرتعالی

ضمن تشکر از لطف و محبتی که نسبت به این حقیر در نامه اخیرتان داشتید برخود لازم می دانم نکاتی را پیرامون فیلم «سردار» که متأسفانه برخلاف میل باطنی بنده حاشیه ساز گردید خدمتتان عرض کنم:

اولاً بنده با توجه به مظلومیت جبهه مقاومت و فقر رسانه ای که در این عرصه وجود دارد قصد داشتم با ساخت فیلمی سینمایی تلاش کنم تا در حد امکان و توان خود در این وادی کاری را هرچند کوچک انجام داده باشم.

ثانیاً این حقیر قصد داشتم فیلمی در راستای اهداف انقلاب و محور مقاومت بسازم و در این مسیر از شخصیت بزرگوار شما برای فیلم خود الهام بگیرم و لذا هیچگاه حتی نیت این را نداشتم که نام و یا عنوانی از شما در اثر خود ببرم چرا که خود را در این جایگاه نمی بینم.

ثالثاً متأسفانه بار دیگر شیطنت رسانه ای سبب شد اقدامی که می توانست گامی مثبت در راستای اهداف انقلاب اسلامی بردارد، تضعیف گردیده و با حاشیه های ناجوانمردانه ای که پیش آمده حتی ممکن است ملغی گردد چرا که اولاً همانطوری که عرض کردم بنده قصد آوردن حتی نام شما را در فیلم خود نداشتم و ثانیاً در تاریخ 94/1/17 تکذیبیه ای در این رابطه به خبرگزاری فارس داده بودم و اصل ماجرا را به اطلاع عموم رساندم. همچنین لازم به ذکر است مصاحبه ای که از بنده در خبر 14 امروز 94/1/22 از شبکه اول سیما پخش شد مربوط به تاریخ 94/1/16 بوده است.

رابعاً این حقیر پس از مشاهده نامه شما بسیار متأثر شده وهیچ گاه راضی نبودم اولین آشنایی بنده با شما این چنین رقم بخورد چراکه شما همواره برای من نه تنها اسطوره بلکه فرمانده ای بوده و هستید که دوست داشتم مانند یک بسیجی در رکاب شما و در جبهه حق علیه باطل مبارزه کنم اما امروز ناراحتی و تأثر شما را نسبت به این حقیر می بینم و این موضوع برای بنده بسیار دردناک است.

اما در پایان خدمت فرمانده عزیزم عرض می کنم برای آنکه بتوانم دوباره لبخند رضایت شما را به دست آورم اطمینان می دهم سناریوی فیلم را تغییر داده و براساس آنچه شما به بنده دستور فرمودید اقدامات لازم را انجام دهم.

بسیجی کوچک شما سید سعید حسن پور

همچنین ببینید

منبع : فارس,تسنیم

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network