بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

اثرات مخرب بازی های رایانه ای در کودکان

اثرات مخرب بازی های رایانه ای در کودکان

در این مطلب قصد داریم تا شما را با پدیده ای همه گیر در سراسر دنیا آشنا کنیم.


بازی های رایانه ای چند سالیست که در میان نوجوانان و جوانان در رده های سنی متفاوت از محبوبیت چشمگیری برخوردار شده است به طوری که سهم عمده ای از زندگی روزمره ی هر فردی را دربر می گیرد.شاید کمتر کسی را بتوان یافت که تا به حال تن به بازی های رایانه ای نداده باشد و با این نوع بازی ها بیگانه باشد.این بازی های به ظاهر بی خطر می توانند بسیار خطرناک ظاهر شوند اگر کنترل نشوند.
اما چگونه؟
از ابتدای ظهور این بازی ها کمپانی های بازی ساز رده های سنی متفاوتی برای هر بازی قائل شده اند و این هولوگرام یا برچسب طبق بنیاد جهانی بازی های رایانه ای ضرورت بسیاری داشته و در اولویت اول قرار می گیرد.چرا که محتوای هر بازی با روحیات هر سنی سازگار نیست و می تواند اثرات تخریبی روی شخصیت بازی کننده یا گیمر داشته باشد.
بازی های دارای خشونت های بالا روحیه ی نوجوانان را به شدت تحت تاثیر قرار داده به طوری که در زندگی واقعی آنها هم نمود پیدا می کند.
یادمان باشد که بچه ها در بازی های خود زندگی می کنند و اساس آن بازی در شکل گیری شخصیت کودک ما تاثیر به سزایی دارد.پس برای داشتن فرزندانی سالم بازی های سالم را در اختیار آنان قرار دهیم.
هم چنین فراموش نکنید که بازی های مجازی و رایانه ای با تمام این مشکلات و ایرادهایی که دارد می تواند در جهت مثبت به کار گرفته شود و خلاقیت فرزندان ما را در زمینه  های گوناگون شکوفا کند

اثرات مخرب بازی های رایانه ای در کودکانلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن