بلیط هواپیما
منوی سایت
مروری بر گذشته

ابد و یک روز اولین فیلم ده میلیاردی درام سینما ایران

«ابد و یک روز» اولین فیلم ده میلیاردی درام سینما ایران

فروش فیلم ابد و یک روز از مرز ده میلیارد تومان گذشت.

ابد و یک روز

ابد و یک روز

به گزارش سلام سینما، پس از موفقیت کم نظیر فیلم «ابد و یک روز» در جشنواره فیلم فجر و دریافت 9 سیمرغ از این جشنواره، بسیاری از کارشناسان سینما پیش بینی فروش خوبی برای این فیلم می کردند اما کمتر کارشناسی تصور میکرد فیلم «ابد ویک روز» اولین درام تاریخ سینما ایران باشد که به فروش ده میلیارد تومان می رسد.

فیلم سینمایی «ابد و یک روز» اولین ساخته سعید روستایی از 26 اسفند ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران شده است. «ابد و یک روز» فیلم شگفتی ساز جشنواره فیلم فجر34 بود و مورد تشویق و تمجید بسیاری از منتقدان، اهالی هنر و رسانه قرار گرفت. به گفته سعید روستایی، مهمترین ویژگی «ابد و یک روز» واقعی بودن فیلم است. سعید روستایی پیش از این سه فیلم کوتاه به نام های «شنبه»، «مراسم(از طرف آنها)» و «خیابان خلیلی خلوت» را کارگردانی کرده است. «ابد و یک روز» به عنوان بهترین فیلم جشنواره فجر از نگاه کاربران سلام سینما انتخاب شد.

فیلم در بخش مسابقه و نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و 9 سیمرغ بلورین به دست آورد. «ابدو یک روز» سیمرغ های بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اول زن(پریناز ایزدیار)، بهترین بازیگر مکمل مرد(نوید محمدزاده)، بهترین تدوین، بهترین چهره پردازی، بهترین کارگردانی بخش نگاه نو و بهترین فیلم بخش نگاه نو را به دست آورد و در بخش های بهترین صدا، بهترین بازیگر مکمل زن(شیرین یزدان بخش) و بهترین بازیگر نقش اول مرد(پیمان معادی) نامزد شده بود.

پیش از این فیلم های «شهر موش ها 2»، «محمد رسول الله»، «من سالوادور نیستم» و «50 کیلو آلبالو» فیلم هایی بودند که به باشگاه ده میلیاردی های سینما ایران پیوسته بودند.

 

همچنین ببینیدلینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
.

انجمن