منوی سایت
مروری بر گذشته

آلبوم محسن چاووشی من خود آن سیزدهم

آلبوم محسن چاووشی من خود آن سیزدهم

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، آلبوم موسیقی «من خود آن سیزدهم» نیمه دوم مهرماه جاری وارد بازار می‌شود تا علاقه‌مندان محسن چاووشی و موسیقی پاپ شاهد اثری متفاوت از این خواننده پاپ کشورمان باشند.

«رضا مهدوی» مدیر سابق دفتر موسیقی حوزه هنری در گفت‌وگو با فارس در خصوص این اثر اظهار داشت: نخستین ایده تهیه این آلبوم سال 86 در دفتر موسیقی حوزه هنری شکل گرفت و قرار بود با استفاده از اشعار شاعران گذشته، اثری متفاوت در فضای موسیقی پاپ کشور که به هم ریخته است، به وجود آید. این اثر 15 اسفنده‌ماه همان سال مجوز انتشار را دریافت کرد اما به دلیل عزل بنده از سمت مدیریت حوزه موسیقی حوزه هنری و انتصاب آقای «علی معلم» این اثر منتشر نشد تا اینکه این آلبوم مورد توجه بخش‌های خصوصی قرار گرفت.

 

وی افزود: اشعار کلاسیک و پرمفهوم این اثر از شاعرانی همچون مولوی، عطار، خیام، وحشی بافقی، باباطاهر عریان و شهریار در 8 قطعه انتخاب شد. در ابتدا مؤسسه آوای باربد طراحی جلد آن را انجام داد و من هم حاشیه‌ای برای این اثر نوشتم اما کار صدور مجوز آن به دلیل اشعار مولوی دچار مشکل شد. به انتخاب دوستان زمان انتشار این آلبوم پاییز امسال در نظر گرفته شد.

وی یاد آور شد: عنوان سیزده برگرفته از این شعر شهریار است: «من خودم سیزدهم/ یار و همسر نگرفتم که گرو بود سرم/ تو شدی مادر و من با همه پیری پسرم/ تو جگر گوشه هم از شیر بریدی/ و هنوز من بیچاره همان عاشق خونین جگرم». این ترانه کاری متفاوت و فوق‌العاده و تأثیر‌گذار از محسن چاووشی است که می‌تواند فضای به هم ریخته موسیقی پاپ کشورمان را سامان داده و نقطه عطفی به وجود آورد.

به گزارش فارس٬ کوشان حداد، شهاب اکبری و امیر جمال فرد تنظیم این آلبوم را انجام داده‌اند. این آلبوم قبل از «یه شاخه نیلوفر» استارت زده شد، اما به دلایلی پخش نشد. اشعار این آلبوم از مولانا، وحشی بافقی، استاد شهریار، خیام نیشابوری و بابا طاهر عریان است.

«توبه نامه» به دلیل ناهمگونی با آثار دیگر‌ از این آلبوم حذف شده است. مسعود دهقان تهیه‌کننده این آلبوم است.

میکس و مستر آلبوم به طور مشترک توسط کوشان حداد و امیر جمال‌فرد انجام شده و در مراحل پایانی خود قرار دارد و تنظیم قطعه ناله ناکامی توسط کوشان حداد انجام شده است.

اشعار برگرفته از دیوان غزلیات مولوی در آلبوم سیزده:

ای عاشقان ای عاشقان آن کس که بیند روی او

شوریده گردد عقل او آشفته گردد خوی او

معشوق را جویان شود دکان او ویران شود

بر رو و سر پویان شود چون آب اندر جوی او

 

اشعار وحشی بافقی:

تکیه کردم بر وفای او، غلط کردم، غلط

باختم جان در هوای او، غلط کردم، غلط

عمر کردم صرف او، فعلی عبث کردم، عبث

ساختم جان را فدای او، غلط کردم، غلط

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

یک پاسخ به “آلبوم محسن چاووشی من خود آن سیزدهم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network