منوی سایت
مروری بر گذشته

آفتاب چه تاثیراتی روی موی سر می گذارد

this web page گرمای آفتاب می تواند روی مو تاثیرات منفی بگذارد، شاید تمام سال موهایی سالم و خوب داشته باشید، اما در تابستان موهایتان زبر و بد حالت می شود، این موضوع  به دلیل رطوبت بالای پوست سر در تابستان به وجود می آید، که موها را بی حالت می کند، عرق کردن در تابستان مشکلات موی سر مانند ریزش مو، وز شدن، موخوره و شوره سر را افزایش می دهد، آفتاب باعث خشکی و آفتاب سوختگی می شود، خشکی زیاد پوست سر می تواند باعث صدمه به ریشه موها نیز بشود، موها در معرض آفتاب، آفتاب سوخته، وقهوه ای رنگ می شوند، موهای رنگ شده هم کم رنگ یا رنگ پریده می شوند.

see more حفاظت از موها در فصل تابستان

learn more here همانطور که گفته شد موها در طول تابستان به روش های مختلفی صدمه می بینند، اگرچه اشعه های مضر آفتاب، تعریق، رطوبت، رفتن زیاد به استخر و مضرات کلر همه اینها می توانند صدمات زیادی به مو وارد کنند، اما تنها کمی مراقبت از آنها می تواند زیبایی موها را حفظ کند.

check this out  

رنگ کردن موها در تابستان just click for source

http://datenvernichtung.ch/map اگر می خواهید موهایتان را در فصل تابستان رنگ کنید حتما یک ماه قبل از اینکه تابش آفتاب به بیشترین حد خود برسد این کار را انجام دهید.

article source  

read more استفاده از نرم کننده

تابستان  موها را خشک می کند،  پس با نرم کننده به برگرداندن رطوبت به آنها کمک کنید، اگر زیاد به استخر می روید توجه داشته باشیدکه کمی نرم کننده روی موهایتان بزنید و بعد کلاه شنا را سر کنید.

 

چگونگی استفاده از شامپو

معمولا شامپو زدن به موها احساس خوبی به فرد می دهد ولی به همان میزان هم می تواند برای موها ضرر داشته باشد و مو و پوست سر را خشک کند. یا حتی باعث تعریق بیشتر شود، با شامپو پوست سر را بشویید، کف آن سبب تمیز شدن ساقه موها خواهد شد.

 

مراقبت مو بعد از استخر

از شامپو زدن به موهایتان قبل از شنا اجتناب کنید، این کار سبب می شود روغن های مفید مو از بین بروند،  بعد از استخر به موهایتان شامپو بزنید و شامپویی استفاده کنید که حاوی اسید تترا اتلین استیک باشد، چون مضرات کلر روی موهایتان را کاهش می دهد.

 

از گرمای زیاد دوری کنید

آفتاب به اندازه کافی به موهایتان گرما میدهد پس از گرمای زیادی سشوآر دوری کنید.

 

از ضدآفتاب استفاده کنید

بهترین راه محافظت از موها از آفتاب پوشیدن روسری است، می توانید از کرم های ضدآفتاب هم استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که به محض رسیدن  خانه موهایتان را بشویید.

 

انتخاب صحیح محصولات مراقبت از مو

همیشه محصولاتی را که برچسب آبرسان یا مرطوب کننده دارند را استفاده کنید، از مصرف محصولاتی که حاوی ترکیبات الکلی و حجم دهنده مو هستند دوری کنید، زیرا چنین محصولاتی موها را بیشتر خشک می کنند.

 

مراقبت موها در شب

شب قبل از خواب کمی نرم کننده را روی موهایتان بزنید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید، صبح با موهای نرم و هیدراته شده بیدار شوید.

لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network