منوی سایت
مروری بر گذشته

آخرین وضعیت ایرانیان ربوده شده در لیبی

آخرین وضعیت ایرانیان ربوده شده در لیبی

در حالی که دبیرکل هلال احمر لیبی اعلام کرده است که ایرانیان ربوده شده آزاد می شوند ولی هنوز خبری از آزادی این افراد اعلام نشده است.

جهانی ها : هفته گذشته پس از ربوده شدن 7 مدیر جمعیت هلال احمر در لیبی ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر ایران رئیس دفتر صلیب سرخ در ایران را فراخواند تا در مورد اقدامات انجام شده توضیح دهد.

فقیه از پیر روتر سه درخواست تعجیل در اعلام بیانیه مشترک صلیب سرخ و هلال احمر، اعزام یک گروه از سوی کمیته صلیب سرخ به لیبی و امکان ارتباط 7 ایرانی ربوده شده با خانواده هایشان را مطرح کرد که رئیس دفتر صلیب سرخ در ایران هم قول داد تا این سه درخواست را عملی کند.
هم اکنون 48 ساعت از این درخواست می گذرد و تنها خبر منتشر شده از عبدالحمید مدنی دبیرکل جمعیت هلال احمر لیبی بوده که اعلام کرد:  به احتمال قوی هیات ایرانی که بامداد سه شنبه هفته گذشته در بنغازی ربوده شده اند، امروز(جمعه) آزاد می شوند.
پویا حاجیان سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: هنوز افراد ربوده شده آزاد نشده اند. وی افزود: البته سفیر ایران در لیبی در مورد اقدامات انجام شده و سلامتی ایرانیان با خانواده آنها تلفنی صحبت کرد که موجب آرامش خانواده شده است.
البته همچنان از طریق صلیب سرخ و اقدامات دیپلماتیک در حال رایزنی هستیم.
به گزارش جهانی ها، روز یکشنبه 29 ژوئیه هیئتی ازسوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران متشکل از7 نفر به دعوت هلال احمر لیبی از طریق پرواز هوایی به سمت این کشور اعزام شدند. این هیات به صورت کاملا رسمی و با روادید از قبل تهیه شده به عنوان میهمان جمعیت هلال احمر لیبی وارد این کشور شده و  در طول اقامت خود در بنغازی با دبیرکل جمعیت و تعدادی از مدیران عالی‌رتبه و مقامهای محلی در لیبی درمورد موضوعات مختلف گفتگو کردند. ولی سفر اعضای هلال احمر نا تمام ماند و صبح سه شنبه در در مسیر به هتل تبسی (مقر اقامتشان) در حال حرکت بوده اند که یک گروه مسلح به آنها حمله ور شده و آنها را به منطقه نامعلومی منتقل می کند.
منبع خبر : مهر
لینک های جذاب
وبگـــردی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پر بیننده
تبلیغات متنی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :)
مطالب پر بیننده
X nex1network